Sport i fitnessVanjski sportovi

Zimske olimpijske igre 2002. u Salt Lake City: sudionici, pobjednici

Zimske olimpijske igre 2002. održati u Sjedinjenim Američkim Državama. To je bio devetnaesti zaredom igre, u kojoj je 77 zemalja sudjelovalo je. Osamnaest od njih dobila najviše dostojanstvo nagrade. U neslužbenim tima poretku prvo mjesto zauzeo je Norveška. Ovaj događaj je zanimljiv kao i činjenica da je Kina i Australija je osvojio prvu zlatnu medalju za cijelo razdoblje njenog sudjelovanja u zimskim igrama.

trening

Salt Lake City - glavni grad američke savezne države Utah. To je visoko razvijena površina s populacijom od oko milijun ljudi. On ima povoljan prijevoz i geografski položaj. Prije održano je početak igara u njemu izgradnji. poseban sustav svjetlo željeznicom, modernizirana autocesta je stvorena. Znak od igara služio kao slika u obliku svijetle pahulje. Simbolično, slika je značilo prirodne kontraste države, raznolikost svoje kulture, kao i hrabrost sportaša - natjecatelja. Igre maskota je služio tri životinje: zec, medvjed i kojota, što je značilo brzinu, visinu i snagu. Službeni poster prikazuje zastavu koja leti preko snježnih vrhova, koji se nalaze u državi. U početku je igra sudjelovali predstavnici nekih azijskih zemalja: Hong Kong, Nepal, Kamerunu. Još jedna zanimljiva činjenica je da je ukrajinski tim se sastojao od dva puta više sudionika nego u vrijeme svog debija.

inovacije

Olimpijada-2002 zapamćen od strane publike na činjenicu da je izmijenjeno. Organizatori kostura vratio u programu, na kojem je sudjelovalo i muškarci i žene. Posljednji je imao priliku da se natječu u bob. U biatlonu sportovi su dodani na utrci, ali u biatlonu - sprinta. Osim toga, na kratke staze, novi udaljenosti - 1500 metara. Za još jednu inovaciju uključuju činjenicu da je pravilan dizajn medalja je razvijen prvi put za svaki sport.

problemi

Olimpijada 2002. bio je popraćen nizom skandala. Sve je počelo s izborom mjesta održavanja igara. Američki grad je odmah izabran u prvom krugu glasanja Međunarodne komisije. Nakon Salt Lake City postao glavni igara, neki članovi MOO-a su osumnjičeni u činjenici da su primili naknadu za svoje odluke. Osim toga, ponašanje natjecanja bio je popraćen doping skandala, tako da su neki sportaši oduzeta njihova titula i zlata. No najneobičniji incident dogodio tijekom obavljanja sportskih parova na ledu kad Olimpijada održana 2002. Umjetničko klizanje je zapamćen za dugo vremena zbog neobične pojave povezane s određivanjem pobjednika. Zlato je osvojio ruski sportaši, ali kanadski par je podnio tužbu, nakon čega su pregledani su rezultati, a žiri im dodijelio prvo mjesto.

Ostali pobjede Rusa na ledu

Olimpijada 2002. obilježilo je nekoliko važnih događaja za lokalne natjecatelja. U ženskoj pojedinačnoj klizanje kontroverzna osvojio je američki sportaš S. Hughes, pobijedivši I. Slutskaya samo jedan glas. No, u muške klizanje prvog i drugog mjesta bili su, naravno, za Ruse. A. Yagudin osvojio zlato, dobivanjem rekordan broj bodova za svoj besplatni program. Drugi je otišao E. Pljushchenko. 2002 (Olimpijske igre) bio je jubilarnu godinu u karijeri za njega, kao što je to u ovom trenutku on je uspostavio sebe kao budućeg kralja leda. Njegov briljantan nastup ostavio nikakve sumnje o tome tko će biti sljedeći prvak. I doista, u 2008 je bio prvi put u natjecanju i apsolutni lider u uredu.

skijanje

Vrlo zanimljivo pobijediti u utrci pamti za Olimpijske igre 2002. Biatlon je postala značajan događaj zahvaljujući sudjelovanju poznatog norveškog sportaša W. Bjoerndalen, koji je osvojio samo tri počinje i palicom. Osim njega, treba spomenuti i izvrsne poslovne rezultate hrvatskih športaša Ya Kostelić, koji je uzeo tri zlata i jedno srebro, unatoč nedavnom operacijom. Rusi su sudjelovali u ovoj vrsti sporta je obilježena velikim izazovima: ruski sportaši, koji su zlato, kroz neko vrijeme bili optuženi za doping i svuče svoje medalje.

bronza

Nije u potpunosti uspješna za Ruse u vrste igara bila Olimpijada-2002. Hokej - jedan od najnaprednijih sportova u našoj zemlji. Igrač, međutim, nije bilo lako. Posebno zvijezda Tim je sastavljen za natjecanje, ali unatoč tome, u početku su Rusi povezana s Amerikancima, a zatim izgubio od Finaca i na kraju zauzeo treće mjesto, dok je čekao, naravno, bili su vrlo visoki. Prvaka bili su Kanađane, a četvrto mjesto je Bjelorusija, koja je u ovoj zemlji pravi uspjeh.

zanimljivosti

Zimske olimpijske igre 2002. bio je zapamćen po nekoliko značajnih događaja. Jedan od njih je osvojiti Australian sportaš u utrci. Tada su vođe natjecanja dva puta sudario s drugim, dopuštajući Steven Bradbury uzeti zlatnu medalju. Još jedna zanimljiva činjenica - to je pobjeda crnih sportaša iz SAD-a i Kanade u hokeju na ledu i bob. Na istoj konferenciji Njemačka je rekordan broj nagrada, iako to nije bio u mogućnosti da biste dobili okolo Norveške u zlato. U organizacijskom smislu moguće je imati na umu činjenicu da se događaj dogodio pod povećanim mjerama sigurnosti.

Pobjeda i poteškoće Rusa

Na početku natjecanja u domaćem skijaš teške i uporne borbe izgubila zlato na talijanskom utrke. Međutim pervenstvo bio u mogućnosti osvojiti Ruski sportski par u umjetničkom klizanju. U pojedinačnoj utrci ruski skijaš uzeo broncu. Nakon nekog vremena je ženski par zauzeo drugo i treće mjesto, iza sebe samo norveškog skijaša. Sljedeći dani i donio našoj zemlji medalju u skijanju i utrkama. Međutim, to nije bio bez poraza: ženski tim u skijanju je diskvalificiran, a to je ona koja je morala uzeti zlatnu medalju prema stručnjacima. Ista sudbina zadesila je ski skakač i combinators. No, ruski skijaš osvojio je srebrnu medalju u maratonu, ali nakon nekog vremena dobila zlato, t. Da. Na pobjednik pronađen u krvi nedopuštenih droga.

Snimanje na ledu

No, najupečatljiviji pobjeda je postići A. Yagudin. On je briljantno izveli kratki program, od kojih je ispunjenje još uvijek se smatra referenca. Njegova izvedba dobila najvišu ocjenu sudaca. Sve mu je dodijelio pobjedu, štoviše, on je prvi dobio najveću ocjenu za umjetnost. Yagudin postao prvi sportaš koji je nastupio u govoru dva četvorci, od kojih je jedan bio uključen u kaskadu. to je bio vrhunac karijere za sportaša.

Brzo klizanje i bob

U ovom sportu, koji je jedan od vodećih našu zemlju, na žalost, nisam uzeo jednu medalju. No, zanimljivo je činjenica da su gotovo svi razmaci postaviti svjetski rekord. Na prvom mjestu u neslužbenim poretku Nizozemska su u ovoj kategoriji. Njemački i američki timovi zaokružila prva tri, uzimajući prvo mjesto, ali ispostavilo se da se manje od srebra i brončana odličja. Bob treba slaviti dostignuća Njemačkoj. Njemački dvojka po četvrti put osvojio prvo mjesto. Ova zemlja je također dominantan u utrci četvorci. Trojka zatvara Amerikance i Švicarske.

Kostur sanjke i druge vrste

Ovaj sport je prvi uveo u tim igrama od 1948. godine. U isto vrijeme žene su sudjelovali u tim natjecanjima. Na prvom mjestu je bila ekipa američke, britanske i Kanađani zaokružila prva tri. Naša zemlja ima jednu zlatnu medalju i završio na četvrtom mjestu. Luge i na vrhu Njemačku. U nekoliko igara kompleta medalja su igrali kod muškaraca (twin i jedan saonice) i žena (singl saonice).

U skijaškim skokovima osvojio je prvo mjesto Švicarske i Nijemci. Također nagrade zauzeta poljske, finski, slovenskih sportaša. U snowboardinga Amerikanci osvojili sva tri seta medalja u muškoj kategoriji. To je bio prvi put od 1956. godine, kada su američki dužnosnici dobili cijeli podij.

vrijednost

Igre 2002. bila važna, ako je samo zato što je bio prvi događaj u novom tisućljeću. No, na žalost, hosting ovaj događaj ugroženo skandalima, kontroverzama i problemima dopinga. Naša zemlja je došao do glavnog grada igara u snažnom postavom, ali nekoliko zastojima dovelo do činjenice da je ekipa izgubila brojne nagrade. Ipak, nitko nije bio divan trenutak u sjećanju navijača. To je prije svega veličanstveni govor E. Yagudin i Plushenko u muškom umjetničkom klizanju I. Slutskaya iu žena. Osim toga, zlato biathletes A. Prašina ugodno zadovoljan domaće publike i stekao dvostruko cijenu nakon skandala naših skijaša. U velikom broju sportova na lokalnim sportaša očekuje više (na primjer, u hokeju). Ipak, nastup ruskog tima bio dostojan. Što se tiče najjačih zemalja, njihov položaj u neslužbenim tima poretku sasvim su očekivani (posebno se to odnosi na Norvešku, koji su dobro razvijene zimskih sportova). Dakle, Olimpijada 2002., a rezultat je, u načelu, biti prirodan, bez obzira na sve kontradikcije, cijeli ostavio dobar dojam s publikom.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.