Sport i fitnessAtletika na stazi i terenu

Ruski odbojkaški igrač Poletaev Victor: put do uspjeha

Ruski Viktor Poletaev je visoka razina odbojkaškog igrača. Sportaš ima samo 21 godinu, a ključni je igrač Kazan Zenit za nekoliko sezona i privučen je ruskom timu.

Školske godine

Viktor Evgenicev Poletayev rođen je 27. srpnja 1995. u Chelyabinsku. Na početku studija u školi dječak je pokazao zanimanje za atletiku, a ne posebnu pažnju posvećujući drugim sportovima. Međutim, u 5. razredu, na inzistiranje svog prvog odbojkaškog trenera Lyudmila Alekseevna Timofeeva, koji je primijetio talent mlade Viti, preselio se u sportsku klasu škole, gdje je počeo trenirati na igralištu za odbojku.

U svojim tinejdžerima, impresivne podatke za igranje odbojke, Poletaev Victor počeo je nastupati na regionalnim i sve ruskim natjecanjima kao dio svoje škole. Snaga sportaša u kombinaciji sa vizijom i talentom igre nije ostavila ravnodušnim izviđače profesionalnih odbojkaških momčadi, a početkom 2012. godine 17-godišnji Rusac potpisao je svoj prvi ugovor, postajući igrač Zenit odbojkaških kluba (Kazan).

Junior početak

Od prvog dana u klubu Kazan, Poletaev Victor je uzeo jednu od vodećih uloga. Napredak i ambicije sportaš je prisiljen privući pozornost i od trenerskog osoblja reprezentacije, gdje je ruski bio pozvan tijekom svoje prve sezone za Zenit.

Kao rezultat toga, 2013. godine, Victor je trenirao u juniorskoj reprezentaciji Rusije za utakmicama Europskog prvenstva, za koje je već bio kapetan. Prema režiji turnira, Rusi su prošli vrlo lako - u skupini je momčad izgubila samo 2 seta na 5 susreta, porazila je Belgiju u polufinalu, bez ikakve šanse, a Poljska, koja je uspjela uhvatiti za jedan set u utakmici, bila je u finalu. Na kraju turnira Poletaeva Victor je prepoznat kao najvrijedniji igrač u konkurenciji.

Dvostruki globalni uspjeh

Zahvaljujući pobjedi na Europskom prvenstvu, ruski je tim izabran za svjetsko prvenstvo, gdje je također pozvan Victor. A na Svjetskom prvenstvu, Rusi još jednom nisu imali ozbiljniju otpornost, postajući bezuvjetni pobjednik, dajući samo dva seta svojim protivnicima u osam utakmica. Poletaev je ponovno bio među najboljima na turniru, izabran je kao dijagonalni igrač u simboličkom timu.

Inspiriran uspjehom, Victor se nije tamo zaustavio, a sve u istom 2013. sudjeluje na Svjetskom prvenstvu mladih, gdje su sportaši sudjelovali dvije godine stariji od Rusa. Međutim, Poletayev je svojim iskustvom potpuno zatvorio tu nijansu - u teškoj borbi ruski se tim povukao iz grupe, a na kraju postao pobjednik, bez ostavljanja šanse za Brazil u završnoj utakmici. Najmlađi sportaš na turniru bio je prepoznat kao najbolji igrač na turniru.

Igra se temelji na "Zenith"

Slijedeća sezona obilježila je igraču odbojke prema osnovi "Zenith". Zbog ozljede Maxim Mikhailov Poletaev Victor ušao je u glavnu momčad za igre "Final Six" ruskog prvenstva, zajedno sa klubom osvojio Kup zemlje, kao i nacionalno prvenstvo. Godine 2015., zbirka Rusa obuhvaćala je brojne nagrade. Kao dio svog kluba "Zenith" (Kazan) Victor je po drugi put u utrkama i državnim natjecanjima uzeo trofeje, a također je pomogao timu da osvoji Ligu prvaka, Ruski Super Kup i drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, gdje je Kazan izgubio u finalu Samo lokalni vrt "Cruzeiro".

Svake godine Victorov je napredak bio vidljiv golim okom, au rujnu 2015. odbojkaš je debitirao za glavnu momčad, igrajući pod vodstvom Vladimira Alekna na Svjetskom prvenstvu. 2016. bio je još jedan uspjeh sportaša. Opet Poletaev Victor postao je vlasnik brojnih nacionalnih nagrada, drugi put u karijeri osvojio je Ligu prvaka. No, nezadovoljni količinom vremena za igru zbog povratka u bazu Mikhailova, zbog onoga što nije stigao na Olimpijske igre, ljeti je pristao na zakup Kemerovu "Kuzbassu".

U novom klubu, Poletaev je odmah pokazao kako je gladan prije igre, pridonoseći lokalnim uspjesima i rastu tima. Kao rezultat toga, na početku prvenstva, Victor je na neko vrijeme vodio utrku prvenstvima. A sada sportaš čeka kraj sezone pokušati ponovno osvojiti mjesto u glavnom dijelu "Zenith".

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.