Sport i fitnessEkstremni sportovi

Velika nagrada Brazila: povijest, najuzbudljivije utrke i zanimljivosti

„Formula 1” - jedan je od najuzbudljivijih i spektakularnih svjetskim prvenstvima. Svaki Grand Prix - to je show u kojem publika može vidjeti sjaj ozbiljnu borbu do posljednjeg metra udaljenosti. To rivalstvo ne samo natjecatelji, ali i ekipe. Velika nagrada Brazila jedna je od najprometnijih u cijelom kalendaru. To i ne čudi, jer je tradicionalno ovdje održava posljednju utrku sezone. Ponekad sudbina prvenstvo je odlučeno na ovoj stazi.

"Formula 1" Grand Prix Brazila: povijest

Prvi auto utrka u Brazilu počele su još 1934. godine, ali je faza službeno je upisan u kalendaru samo u 1973. mjesto je izabran Sao Paulo. Prve dvije godine u utrci osvojio je Brazilac Emerson Fittipaldi. Godine 1977. zbog prigovora, odlučeno je da se presele na pozornicu u Rio de Janeiru, ali u 1979, „Formula 1” Grand Prix Brazila vratio u Sao Paulo.

Tijekom tog razdoblja, grad održana je proces urbanizacije, stanovništvo u stalnom porastu. Rastao i broj siromašnih koji žive u slamovima. Kao što je poznato, „Formula 1” - to je sport za bogate. Tu su u stražnjem dijelu puno novca. To oštro u suprotnosti sa siromaštvom mnogih ljudi u Brazilu. Dakle, u 1981. Velika nagrada Brazila je preselio natrag u Riju, gdje je više bogate. Ove godine je konkurencija bila prilično skandalozno.

Vozači Alan Dzhons i Keke Rosberg koji je prvi i drugi gotovi, odnosno, bili su diskvalificirani zbog kršenja propisa. Bio je proglašen pobjednikom Alain Prost. Ovaj veliki racer zove kralj Rio, jer je uspio pobijediti na ovom putu osvojiti još četiri puta. Nelson Piquet se natjecati s njim dva puta.

Godine 1990, "Formula 1" Grand Prix Brazila vraća u Sao Paulo. Četrdesete karijeri osvojiti i šesti u Brazilu uspije osvojiti Alain Prost. Sljedeće godine, osvojivši utrku Ayrton Senna, a zatim u 1993. Godinu dana kasnije njegova prva pobjeda u Brazilu pobjeda Michaela Schumachera. On je uspio završiti na prvom mjestu tri puta u svojoj karijeri.

"Formula 1" Grand Prix Brazila 2007. godine

To je na ovoj stazi je ponekad sudbina prvenstva. Prije utrke za naslov tvrdio tri pilota. Završeni u pravilu sezone brazilski Grand Prix. Kvalifikacije je vrlo važno, jer svatko treba nije završio niže od određene pozicije i očekivati da će uspjeti suparnike. Kimi sretan sa samo pobjedu, ali je Hamilton mogao održati ne manje od petine, Alonso je morao doći barem drugi.

Ali ne za ništa da je nepredvidljiv „Formula 1” Grand Prix Brazila. Kvalifikacija se sastoji od tri sjednice. Osvojio je pole Felipe Massa, Hamilton je bio drugi, Alonso - treći i Raikkonen jedini uspio da se četvrto mjesto. No, u utrci se situacija promijenila. Massa uspio zadržati na prvom mjestu, a ovdje u Hamiltonu počela imati problema. Raikkonen je uspio dobiti oko Alonso. Sada je prvenstvo ovisila o Felipe Massa. Promašio Kimi Raikkonen, koji je bio u stanju završiti prvi i postati svjetski prvak. Bio je to fantastičan utrka.

Najdramatičniji Grand Prix u povijesti

No, pravi drama odigravala u godini. Glumci su bili isti sudionici. Samo naslov tvrdi brazilski vozač Felipe Massa i Britanac Lewis Hamilton. Oni su bili u stanju pokazati zašto je popularan u svijetu „Formulu 1”. Velika nagrada Brazila kvalifikacija mogli utjecati na tijek utrke, jer je Felipe morao biti sigurni pobijediti u utrci i očekujemo da će Hamilton održati ispod petine. Jedini način Massa može postati prvak.

Utrka vikend se sastoji od nekoliko faza. To se razlikuje od drugih sportova, „Formula 1”. Velika nagrada Brazila kvalifikacija za tim Lewis Hamilton bio je vrlo važan. Oni su odlučili napraviti kladiti na pouzdanosti na Britanac je definitivno u prvih pet. Felipe Massa bio je dom Grand Prix Brazila. Kvalifikacije je trebao završiti startnu poziciju za njega. I tako se dogodilo. Nakon početka, Massa je uspio zadržati prvo mjesto, a Hamilton je peti, da je to u redu. Ali za deset krugova prije kraja otišao tuševi, vozači pereobul ali Timo Glock i Jarno Trulli.

Unatoč činjenici da je Hamilton se vratio na stazu za Glock, on je još uvijek na petom, dok je zauzela mladog njemačkog Sebastian Vettel. Bilo je fantastično, jer pretjecanja učinio Massa prvaka. U kutijama „Ferrari” već su počeli da budemo sretni, no nakon nekoliko sekundi primijetiti da Glock nije mogao nositi s automobilom na mokroj stazi, a Lewis ipak uspjeli završiti peti.

Massu je tada nazvao 30 sekundi prvak. On je pobijedio u utrci, ali je izgubio prvenstvo. Vjerojatno, to je bio jedan od nekoliko nagrada ceremonija, kojoj je nasmijana nitko, a pobjednik je čak i plakala. Takva iznenađenja ponekad predstavlja „Formula 1”. Velika nagrada Brazila kvalifikacija, gdje je Massa osvojio je pol i pobjedu ne bije mu naslov prvaka.

zanimljivosti

„Formula 1” Grand Prix Brazila održana na stazi „Interlagos”. To je vrlo teško za vozače, jer oni moraju pomaknuti kazaljke na satu. Postoji nekoliko mogućnosti za pretjecanje.

„Formula 1” Grand Prix Brazila (kvalifikacije i utrka) može proći s promjenjivim vremenskim uvjetima. Toplina može zamijeniti jak pljusak. Na visokim temperaturama u automobilima postoji jaka trošenje guma. „Formula 1” Grand Prix Brazila - posebna rasa, tamo je postao svjetski prvaci Alonso i Hamilton, ali oni nikada nisu osvojili. To je faza završiti sezonu od 2004. godine.

Velika nagrada Brazila - povijesna staza od nevjerojatna atmosfera i veliki obožavatelji. Svaka utrka je pravi show. Tu nikada nije dosadno. Dobra vijest za ljubitelje je da se ugovor za brazilski Grand Prix je produžen do 2020. godine.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.