FormacijaSrednjoškolsko obrazovanje i škola

Zagrijavanje govor za djecu: opis, tehnika i mišljenja. Govor vježba na poduku iz engleskog jezika

Moderni obrazovni sustav koji se temelji na komunikaciji, to jest, komunikativni u prirodi. Prije nego što je nastavnik ima važnu zadaću - učiti djecu kako pravilno koristiti svoj vlastiti jezik, usaditi želju da redovito poboljšati i obogatiti ga, pravilno i potpuno izraziti svoje misli, da se pripreme za učinkovito verbalne komunikacije i razmjene informacija. Za tu svrhu najprikladniji glas toplo-up, koji pomaže da razviju vještine izgovora, izražajan čitanja i priprema za kreativne aktivnosti. Takve klase su dobili puno pozitivnih mišljenja, kako među profesionalnim odgajatelja, a među roditeljima učenika.

Ciljevi i zadaci

Govor toplo (glas-nadoplatu) je skup kratkih dinamičkih vježbi. Ovo je važan aspekt poučavanja predškolske i osnovnoškolske dobi, nije dosegla visoku razinu oralne komunikacije i tečno vještine čitanja. Također glas zagrijavanje za djecu drže na početku čitanja lekcija za poboljšanje artikulaciju zvuka i jasnog govora treninga. Redovna održavanje takve vježbe pridonose brzom otklanjanju nedostataka u izgovoru zvukova, što uzrokuje poteškoće u djece, što potvrđuju mišljenja liječnika i logopeda. Koncept govorne vježbe mogu varirati ovisno o tome što je svrha nastavnik vodio prilikom vršenja određenog programa vježbanja. Preporučljivo je razlikovati govorne zagrijavanja za razvoj artikulacije vještine i poboljšati komunikacijske vještine.

smjernice

U pripremi rada treba biti u skladu sa sljedećim smjernicama:

  • Potrebno je pažljivo odabrati materijale za nastavu, koji se temelji na procjeni psihološkog i pedagoškog okruženju u razredu.
  • Vježbe trebaju promicati dječja vidike i dodati u svoj aktivni vokabular.
  • Potrebno je provesti vježbe redovito za nekoliko minuta na početku nastave.
  • Postupno se presele od jednostavnih do složenih.
  • Davanje djeci priliku da se kreativno izraziti, biti znatiželjan.

govor disanje

Važan je pripremna faza za obavljanje zagrijavanje govor je razviti vještinu pravilno udisati i uzdisati, zadržite dah. Poznati učitelj, trener ruskog jezika M. R. Lvov, staviti tehniku disanja na prvom mjestu. Tehnika vježbe disanja:

  • disati kroz nos;
  • ne podizati ramena;
  • Kratko inhaliranje, izdisanje glatko;
  • Ne osvijetliti;
  • uzeti pauze između vježbi, kako bi se izbjegle vrtoglavicu.

Vježbe disanja se obavlja bez glasa ili glasa. Vježbe se može obaviti bez glasa u obliku igre s materijalima pri ruci. Na primjer, u vježbi „nogomet” studenti moraju ispuhati loptu papira u cilj u vježbi „Butterfly” - da visi o niti papir leptir poskakivanja. Ponekad je dovoljno da jednostavno spojiti maštu - lagano puhati na zamišljenoj maslačka ili ispuhati svijeće na rođendanskoj torti nevidljiva, ne napuhavanje obraze.

Glas zagrijavanje za razvoj artikulacije vještine

Zagrijte se ovaj tip govora tradicionalno provodi u nekoliko faza:

  1. Vježbe za razvoj aparati govor ili artikulaciju vježbe. Usmjeren na trening artikulacija organa (jezik, usne, meko nepce).
  2. Vježbe za savršenu dikciju bi bilo moguće usaditi u studenata vještina jasnim izgovorom riječi uče točnost u izgradnji izražavanja i samokontrolu.
  3. Vježbe na intonaciji omogućiti studentima da steknu naviku izražavanja različitih emocionalnih prizvukom, kao i prepoznavanje emocija drugih po glasa.

Uzorak vježba za razvoj govora artikulacije vještine

Artikulacija vježbe - vježbe „žaba”, „Elephant”, „na sat”. Tijekom tih vježbi, djeca u igri trenirati usne i jezik. Zagrijavanje za govor na artikulaciju se provodi pod račun, ritam može zatražiti jednostavan tematske pjesme.

Vježbe za savršen dikciju. Učenici jasno Recite niz samoglasnici (a-ah-ah-ah-oo-a), a zatim slogova (ap-op-ur-policajac, PN-po-re-OC). Chistogovorki. To je također vrlo čest i učinkovito zagrijavanje govor. Chistogovorok čitanje s ciljem ponavljanja rečenica koja se sastoji od riječi sa složenim artikulacije (četiri kornjače imaju četiri cherepashonka).

Vježbe na intonaciji. „U hladnoći zime samo mladi.” Treba čitati sa drugačija intonacija govore - prvo s osjećajem radosti, zatim tuga i iznenađenje.

Glas zagrijavanje za razvoj komunikacijskih vještina

Pitanje-odgovor. To čini mislite dobro, biti znatiželjan, osigurava potrebne funkcije za pronalaženje informacija. Učenici osnovne škole imaju poteškoće kada morate preuzeti inicijativu u razgovoru i postavljati različita pitanja. Dakle, u početnim fazama preporuča se dati previše uopćeni, specifične zadatke.

Razgovor igra. Pomaže studenti nađu u novoj komunikacijskoj situaciji, čini maštu i domišljatost, doprinosi njihovom emocionalnom objavljivanja.

Situacija. Uči da pravilno izgraditi monolog, relativno dugo i spojen na razgovor o nečemu. Izgledi za razvoj može se provesti pomoću reprodukcije poznatih djela ruskih umjetnika.

Uzorak glasa vježba za razvoj mašte

Odgovor je pitanje. To je neka vrsta pitanje-odgovor govorne zagrijavanjem, ali to radi obrnuto. Možete doći do smiješnog imena, koji je volio djecu, na primjer, „Inside Out” igru ili „naopak”. Na početku vježbe nastavnik čita kratku priču ili pokazuje sliku na kojoj su sama djeca povijest. Zatim, svaki učenik dobiva karticu s odgovorom ( „Four”, „U šumi”), pitanja na koja se mora doći do svoje vlastite. ( „Koliko šape lisica?”, „Gdje je ona živi?).

Razgovor igra. Nakon nekoliko treninga djeca postavljati pitanja, oni mogu početi pitati ih međusobno. Jedan učenik ( „gost”) dobiva karticu na kojoj je pismeno svoju ulogu, ali i druge emisije. Zadatak drugima - pogoditi tko je ispred njih, tražeći različita pitanja. Teme se mogu razlikovati: struke, magična stvorenja, voće i povrće.

Korisne vježbe za učenje stranih jezika

Govor vježba (eng. Zagrijavanja) je posebno važno u stranih jezika razredu. Govor vježba na poduku iz engleskog jezika omogućuje nastavnik kako bi početak nastave svijetle i privući pozornost studenata, pomaže djeci da naštimati na sat i prebaciti na materinjem jeziku na strani jezik. S jedne strane takve vježbe na engleskom jeziku mogu biti usmjereni na ponavljanje i konsolidaciju materijala obuhvaćenog u prethodnom satu. S druge strane, toplo glas može poslužiti kao uvod u novu temu. Nekoliko različitih vrsta vježbi:

  • Fonetski toplo govor. Engleski jezik je izazov za učenike kada je u pitanju izgovora interdentalni zvuka „c” i „Z” koje nisu u njihovom materinjem jeziku. Fonetski vježba pomaže u pripremi vokalni aparat za izgovor teških zvukova. Za ovu vrstu spadaju jezik Twisters, rime, fonetske „ljestve» (Mi - win - Vjetar - zima - prozor).
  • Leksički. Kao leksičke govora treninga, možete koristiti u igri „gruda snijega”, kada svaki učenik dodaje jednu riječ na izvorni prijedlog. Učiteljica pruža model i nudi primjer: «A dama otišao u tržište i kupio ... O bundeva”. Učenici i dalje dodati jednu riječ prijedlogu, ponavljajući sa svim prethodnim verzijama. Postavljanje potiče višestruko ponavljanje. Pohrana redoslijed riječi u rečenici, posljednji oblik nepravilni glagoli (otišao, kupio), ispunjen vokabular na određenu temu.
  • Gramatička. Ona pomaže popraviti neke gramatičke subjekt. Rad može biti izgrađen u obliku pitanje-odgovor. Na primjer, studenti stoje u krugu, baciti loptu jedni drugima i opet postaviti pitanje «jeste li ikad ...?»;
  • Interaktivni govorni zagrijavanje na engleskom jeziku pomaže u razvoju vještina oblikovanja različitih vrsta pitanja, kao i kratki i jezgrovit odgovor. Učiteljica nudi studentima kartice koje opisuju stanje i raspodjelu uloga. Na primjer, jedan poznanik i dijalog u knjižnici, dijaloga u klinici, i tako dalje. D.

Tijekom života ljudskog govora je poboljšana i obogaćuje. Najvažnije razdoblje u formiranju i razvoju djetinjstva. U ovom trenutku postoji aktivna razvoj jezičnih resursa, obnovljeno i aktiviranih vokabular potječu vještine čitanja i pisanja. Govor vježba u osnovnoj školi pomoći djeci da ide na sljedeću razinu govora aktivnosti, poboljšati izgovor, naučiti komunicirati i prevladati emocionalne barijere i da vjeruju u svoj potencijal.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.