Sport i fitnessNogomet

Interkontinentalni kup

U modernom nogometu postoji veliki izbor trofeja za timove koji se bore na različitim razinama. U klubu najprestižnije nogometno natjecanje smatra se da je Liga prvaka, dok su najaktivniji ekipe bore jedni druge u okviru Svjetskog kupa. Međutim, ta dva turnira nisu ograničeni na nogomet, ima puno više raznih trofeja da tim može dobiti. I u ovom slučaju to će biti oko Interkontinentalni kup. Vi ćete saznati koliko se održava, što je njegova suština, a koji najčešće je osvojio. Osim toga, naučit ćete o tome što je plaža nogomet Interkontinentalni kup, a koliko je velika njegove razlike.

Što je ovo

Intercontinental Cup - turnir koji se održava od 1960. do 2004. godine između dvaju klubova. Jedan od njih je dobitnik Europske Lige prvaka, što je već gore spomenuto, a drugi - pobjednik Libertadores kupa. Copa Libertadores - je analogni Lige prvaka u Južnoj Americi, u kojoj se ispostavilo, neke od najjačih klubova na području kontinenta. Dakle, Interkontinentalni kup je kratak turnir, koji se sastoji od jedne utakmice, te u okviru turnira su se odlučili što je nogomet jači u određenoj godini, južnoameričke ili europske.

turnir Povijest

Interkontinentalni kup održan je 1960. godine, ali to je napomenuti da su prve dvadeset godina sastojao se od dvije utakmice, ali od 1980. godine promijenjena turnir formatu, a tim je počeo držati ne dvije, nego jednu utakmicu. Prvi prvak bio je u Madridu „Real” iz 1960. godine, koji je pobijedio Urugvaj „peñarol” s ukupnim rezultatom 5: 1. Već u sljedećoj godini bio znatno nesavršena sustav. U prvoj utakmici na „Peñarol” osvojio portugalsku „Benfica”, ali je u drugoj utakmici dobio je urugvajski klub. Kao rezultat toga, morali smo igrati treću i odlučujuću utakmicu u kojoj su Urugvajci izvukao pobjedu. Međutim, tri utakmice u turniru, što je daleko od najprestižnijih - to je previše, tako da je format i nije trajalo tako dugo. Prvi klub koji je osvojio trofej u 1980. u novom formatu, postao Urugvajski „Nacional”, koji je pobijedio na engleskom „Nottingham Forest”.

Posljednji vlasnik Interkontinentalni kup je portugalski klub „Port”, koji je 2004. porazio kolumbijski klub „Jednom Caldas” na penale. Najviše pod nazivom kluba u okviru turnira su tri južnoameričke i dva europska predstavnika. To je argentinski klub „Boca Juniors”, An Urugvajski tim „Penarol” i „Nacional” i talijanski „Milan” i španjolski „Real”. Sve ove naredbe povijesti turnira tri puta je osvojio kup.

kraj kup

Već je 2000. godine postalo je jasno da je Interkontinentalni kup gubi popularnost i kreće u svoj pad. Zatim tu je prvi održan FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo, što su predstavnici ne samo dviju najjačih kontinentalnih konfederacija. Kao rezultat toga, to je ovaj turnir je stekao popularnost i Interkontinentalni kup je prestao postojati. Međutim, kao što je rečeno gore, ovaj turnir nije samo klasični nogomet. To je turnir i nogomet na pijesku. Interkontinentalni kup postoji - to je malo više natjecanja, a to je da se razlikovati.

Plaža nogomet trofej

Što je drugačije o ovom turniru, ako je u pitanju o plaži nogometu? Interkontinentalni kup u ovom slučaju je potpuno drugačija. Prvo, to se provodi ne između klubova i reprezentacija u europskim zemljama. Drugo, to nije tako beznačajan. Naprotiv, smatra se drugi najprestižnijih nakon Svjetskog prvenstva. To su osobine nogomet na pijesku. Intercontinental Cup turnir je relativno mlad, on je nosio samo u 2011. godini. Dakle, to je igrao samo pet puta.

Tko je najjači od svih na ovom turniru, koji je poznat po svojoj plaži nogomet? Interkontinentalni kup po prvi puta osvojio brazilski reprezentaciju, osvojio reprezentaciju Irana. Na drugom turniru u završnom susretu između Rusije i Tahiti, i Rusi su pobijedili. Oni su pokazali da su jedan od najboljih naroda igraju nogomet na pijesku. Interkontinentalni kup Brazil opet pobijedio, a onda Iran. Oba puta u finalu tima je igrao protiv Rusa koji nije mogao ponoviti ostvarenje 2012. godine. Međutim, Rusija je zaista u stanju igrati odbojku na nogomet - Interkontinental kupa u naredne dvije godine je osvojio ovu posebnu tim. I oba puta je poražen Brazilca reprezentaciju. Kao što možete vidjeti, plaža nogomet Intercontinental Cup je vrlo različit od onoga održati u velikom nogometu.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.