Što je hat-trick? Najbrži hat-trick u povijesti nogometa

U nogometu i drugim timskim sportovima, postoje mnogi pojmovi koji podrazumijevaju određeni koncept. Na primjer, broj postignutih igrač zabio u vrata suparnika u nekim slučajevima također ima svoje ime. To otvechet na pitanje: „?” „Što je” hat trick

Priča pojma

Nogometni navijači su često iznenađeni kako bi saznali da je riječ nije bio sasvim u odnosu na nogomet. Izraz preveden na engleski jezik znači „hat trick”.

Zašto taj izraz odnosi na sport u cjelini? Činjenica da je u 1858. većim kriket utakmice dogodio u Engleskoj, koji je u to vrijeme bio popularniji od nogometa. Igrač Heathfield Hatman Stevenson proveo neke dobre kombinacije i bio u mogućnosti da prođe tri wickets u nizu. Takav uspjeh do sada bilo moguće, nisu svi sportaši. Fanovi su bili vrlo zadovoljni i dali HH Stevenson šešir. Sada je postalo sve jasnije da je hat-trick u smislu filološkog porijekla riječi.

Nogomet i ciljevi

Igrači za vrijeme trajanja utakmice uopće ne uvijek postići protivničke, a ponekad postoji jedinstvena trenutaka kada je jedan igrač je različita nekoliko puta. Razmislite što su imena rabe ovisno o tome koliko puta nogometaš bio u stanju pogoditi vrata suparničke ekipe.

Jedan Gol - to je česta pojava, pa posebni nazivi za ovaj trenutak ne dolazi gore. Kada igrač potpiše dva puta u protivničkoj vrata (ne događa često) - je dvostruka.

Što je hat-trick? Tako je! Kada nogometne tri puta pogoditi protivnika je, kažu, on je postigao hat-trick. Vrlo rijetko u povijesti nogometne utakmice dogodio se kada jedan natjecatelj je uspio osvojiti 4 ciljeva (čine poker). Što je penta-trik? U profesionalnom nogometu postati autor 5 golova u jednoj utakmici je daleko od svih zvijezda. U posljednjih nekoliko godina, postignuće poslušan napadač München „Bavaria” Robert Lewandowski u borbi protiv daleko slabijeg „Wolfsburg”.

3 gola u jednoj utakmici u prvenstvu Ukrajine

Od 1992. godine do danas u glavnih liga utakmice u Ukrajini registrirano 136 hat-trikove. Preko 25 godina nogometnih turnira u Ukrajini (Elite Division) - to je dobar pokazatelj.

Što je hat-trick u nogometaša su dobro svjesni u Kijevu „Dinamo”, što može biti ponosan na vodstvo u ovom popisu. Dinamo napravio ih 30 puta više. Lider među igračima na listi strijelaca, koji je postigao tri gola u jednoj utakmici, je Sergej Rebrov. Prvi put je igrač postigne ovaj rezultat Lipanj 3, 1992 u dvoboju s Nikolaev „Avis”. Preostale trojke Rebrov organizirani protiv "Kryvbas" (1996.), "Tavria" (1998), "Karpati" i "Prykarpattya" (1999).

Na drugom tima mjestu u popisu - Donjeck „Shakhtar”. Rudari su se 19 puta hat-trick. Legenda „Šahtar” 1990 Oleg Matveev puca 4 puta trojka. Koji je dobio točan utjecaj na njihov cilj Oleg Matveev tri puta u jednoj utakmici? Godine 1994, "Shakhtar" osvojio "Zora-AIFM" s rezultatom 3: 0. Matveev također zabio tri puta "Prykarpattya" (u "Flint"), Zaporožje, "Torpedo" i "silikona" (1997).

Što je hat-trick, a igrači znaju Simferopol "Tavria". Vjerojatno najupečatljiviji hat-trick od Krima ljudi održana je 1998. godine, kada je Krimski kapitala pozdravili igrače u Kijevu „Dynamo”. Alexey Osipov u dvoboju 1998. godine zabio 3 gola protiv Aleksandre Shovkovskogo.

Najbrži i najoriginalnijih hat-trikove

Nedavno, istraživači su sastavili popis od 10 najbrže trojke u povijesti nogometa. U utakmici "Lecce" - "Milan" s rezultatom 3: 0 Kevin Prins Boateng je igrao 14 minuta, 3 gola protivniku. Za 10 minuta kako bi se postigla svoj dizajnirao legendarni Nizozemac Marco van Basten, koji je postigao 3 gola na vratima „Gothenburg”. 8. u Ole Gunnar Solskjaer, koji je tri puta u 10 minuta, potpisanog na vratima „Nottingham Forest”. Svjetsko prvenstvo 1982 Mađarska Salvador Laszlo Kiss zabio 3 gola u 7 minuta.

Ali to nije sve! Za istu količinu vremena, Dzhermeyn defo izdala svoj uspjeh u dvoboju s „Wigan”. 6 minuta tri puta pogoditi kapiju suparnike uspjela Marco van Basten u utakmici, „Milan” - „Atalanta”. Od još veće stope čini David Villa u utakmici s „atletici” (5 minuta). Robbi Fauleru u utakmici „Liverpool” - „Arsenal” za dizajn kako bi postigli isti dovoljno 5 minuta. Također u 4. minuti njegov slučaj nije Gerd Müller u utakmici protiv „Fortuna” iz Dusseldorfa. Najbrži hat-trick pripada Thomas Ross iz "Ross County." U samo 90 sekundi, on je bio u mogućnosti da tri puta pogoditi vrata „Županija Nairn” naredba.

Sad svi znaju što je hat-trick u nogometu.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.