Gael Monfils: životopis i tenis u karijeri

Gael Monfils Sebastien rođen je 1. rujna 1986. godine u Francuskoj. Odrastao je u sportskoj obitelji, od ranog djetinjstva bio sklon košarke. To je hobi bio je vrlo korisna u teniskoj karijeri: majstorski sportaš s teniskim reketom.

Njegov otac, Rufin je jednom preselio se u Francusku sa inozemstvo odjela istočne karipske Guadeloupe. U prošlosti, bio je profesionalni nogometaš i uvijek usadio ljubav prema sportu kako bi svom sinu. Prije dječak morao birati između nogometa i teniske karijere. Monfis Gael izabrao tenis. Sylveth majka - rodom iz Martinique. Obitelj ima dvoje djece, mlađi brat Gael ima Derip.

Omiljeni hobi je tenisač šetnje između igre i treninga. On voli hodati, slušati glazbu, svoj omiljeni stil R & B. Ljubav prema košarci nije izblijedio s godinama, i igrao sa zadovoljstvom u svoje slobodno vrijeme Gael Monfils. Osobni život obično ostaje iza kulisa.

zanimljivosti

Tenis odigrao malu ulogu u filmu Martina S. Gael, naravno, igrao ulogu prekrasan tenisač, koji je i sam. O ulozi sportaša sam nosila vrlo dobro, jer to nije bilo potrebno izmisliti ništa. Gael Monfils napravio ono što bi najbolje - igranja tenisa.

počevši od ceste

Francuski atletičar počeo dolaziti karijeru 2002. godine, a dvije godine kasnije je postao lider među juniorima, osvojivši tri od četiri turnira. Sljedeća Gael osvojio ITF Futures. Tada mu se povorka je dobivanjem zamah i počinje na ATP Tour događaja. Zahvaljujući pobjedi, Gael Monfils u četvrtfinalu, tu je, na žalost, ustupa drugom francuskom profesionalnog tenisača Richard Gasquet. Također u 2004, organizatori turnira Masters Gael pozvani da sudjeluju na turniru, već postoji sportaš je poražen u 2. kolu Australian profesionalnog tenisača Lleytona Hewitta.

Pobjeda i poraz

Pravi puna sezona Monfils odigrao 2005. godine u azijsko-pacifičkoj turneji. Austrijska prvenstvo, on će početi u Grand Slam turnirima. Lako je doći samo do 2. krugu. U zimi iste godine, sportaš pobjeda u ATP Calenger. Kasnije Gael pobjeda na turniru u Tunisu. Ovaj uspjeh značajno podiže svoje mjesto na ljestvici. Sada uđe prvi stotina ljudi!

Na francuskom Otvoreno tenisač uspije osvojiti naslov. Ova pobjeda podiže igračev Ocjena je već na svojoj četrdeset i šesto mjesto. Kasnije u jesen Gael uspije doći do finala, gdje je, na žalost, on ustupa dostojanstva američki profesionalni tenisač Endi Roddiku, koji je treći igrač na svijetu.

Za cijelu sezonu Gael Monfils postiže nevjerojatne rezultate, a uzdiže u rang više od dvije stotine koraka, rangiran tridesetu mjesto u Top 50. Ona zarađuje gotovo pola milijuna dolara.

niz nesreća

Sljedeće godine za tenis počinje gubiti prvi svjetski reket, švicarski profesionalni tenisač Roger Federer. Dalje, sportaš se kreće u istom duhu. Monfils nije mogao ići dalje od prvog kruga na francuski Open je samo on upravlja do četvrtog kruga. Tada je u natjecanju u Londonu Gael dolazi do četvrtfinala, ali je morao povući s turnira zbog zdravstvenih problema. Cijela sezona tenisa postaje neuspjeh, on je bio u mogućnosti igrati samo nekoliko turnira. Rezultat ove godine bio je gubitak od petnaest mjesta u poretku. Do kraja 2006. godine, sportaš traje četrdeset šesto mjesto.

Nije tako loše

U 2007. godini, Gael Monfils do treće runde austrijskog prvenstva. U posljednjih mjesec dana proljeća ide u finale turnira. Na putu do konačnog tenisač uspio pobijediti nekoliko jakih kandidata. U odlučujućoj igri Gael gubi. Na Otvorenom prvenstvu Francuske u trećem kolu. U sljedećih mjeseci u godini i dalje igra Monfils na Wimbledonu i doći do treće kolo. Nažalost, morao je propustiti prvenstvo Amerike, također iz razloga zdravlja, on ne sudjeluje u turniru do kraja godine.

Početkom 2008. Gael propustiti Australian Open prvenstvo, kao i nedavne ozljede još nisu dopustiti sportaš igrati. Njegov oporavak je mnogo kasni, ali u sredini proljeća Monfils će po prvi put ove sezone osvojiti dvije utakmice i doći do treće kolo. U svibnju, osvaja Challenger turnira. U 2008. godini, Gael Monfils dosegla najviši rezultat na Grand Slam turnirima. Nakon niza turnira tenisača dobiva ozlijeđen ramena, zbog onoga što on ima propustiti Uimbildon. To je dobro rehabilitira svoje mjesto na ljestvici i uzeo četrnaesti se do kraja godine.

2009 tenis počinje prolaz u polufinale turnira u Dohi. U prvenstvu u Australiji Gael ide u četvrtom kolu, a na tom dijelu u prvenstvu završava za njega. U sredini zime Monfils ide u polufinale u Rotterdamu i finalu turnira u Acapulcu. Opet, bio sam ozlijeđen, bio je prisiljen propustiti Wimbledon. U jesen po prvi put u četiri godine, osvojio je naslov na ATP Tour. Kao rezultat toga, tenisač ide gore za jedan bod na ljestvici, i zauzima 13. mjesto. U intervjuu 2009. godine, često je volio spominjati njegovo mjesto u poretku Gael Monfils. Biografija sportaša uključuje mnoge zanimljive pojedinosti o turniru u cjelini i sport posebno.

opet Wimbledon

Sljedeće godine počinje za tenisač s Brisbaneu. Konačno, za više vremena on upravlja sudjelovati u Wimbledonu, tu dolazi do trećeg kola Gael. Budući da je u dobroj formi, Monfils odigrao pametnu utakmicu u Parizu, ove godine je ispalo do finala. U 2010. godini je sportaš uspije popeti još jedan korak na ljestvici, a sada zauzima 12. mjesto već.

U prvoj polovici 2011. godine, tenisač prolazi u finalu u Melbourneu i gubi. U ljeto sudjeluju u polufinalu na nekoliko turnira u Halleu, Hamburgu, zatim u finalu u Washingtonu. Nakon turnira u Nici, gdje je Gael Monfils je izgubio, više ne igra glavnu konkurenta igre zbog problema s koljenom. U prvoj polovici 2016. godine, točnije, 27. siječnja, u četvrtfinalu Australian Opena s jakim kandidat ispunjava Monfis Gael. Raonich Miloš, kanadski tenisač, bivši četvrti reket svijeta, a igra Francuz ide dalje.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.