Sport i fitnessNogomet

Svi pobjednici Europa lige

Europska liga - međunarodni nogometni turnir koji se održava svake godine između klubova iz Europe. To je drugi najprestižniji turnir nakon Lige prvaka, koji se pojavio samo u 2009., zamijenivši Kup UEFA. Razlog za to je format turnira, koji je predstavljao jedinu playoff za polijetanje. Od 2009., u sklopu Europa lige izvršena je podjelom u skupine, nakon čega slijedi izvlačenje doigravanja. Tko je osvojio ovu relativno mladu turnir? Samo osam privlači, a deveti je postupak proveden. U ovom članku ćete saznati što su pobjednici Europa lige u posljednjih osam godina.

2009 - "Shakhtar"

Pobjednici Europa lige u to vrijeme bili su iz raznih zemalja, ali je prvi ukrajinski klub. Prvo izvlačenje finalu Europa lige su Donetsk „Shakhtar” i Bremen „Werder”. Obje momčadi su u Europa ligi nakon što je završio treći u svojoj skupini u Ligi prvaka. Već u 25. minuti Luiz Adriano otvorio bodovanje, krećući se ispred Ukrajinaca, ali Naldo izjednačio prilično brzo. Tek obustave vrijeme Jádson odlučili ishod u korist „Miner”.

2010 - "Atletico"

Sljedeće godine, u Madridu „Atletico”, za koje se ispostavilo da su slabiji od „Chelsea” i „Port” u ligochempionskoy skupine sastali su se u finalu sa „Fulham”, koji je izlazio s drugom mjestu u svojoj skupini, odmah iza talijanskog „Roma”. Radnja igre je isti kao i prošle godine. Diego Forlan je otvorio na uzorku od 32 minuta, a pet minuta kasnije Davies izjednačio. To je bio samo u produžecima Forlán zabio dvaput, donoseći svoj klub do pobjede. Kao što možete vidjeti, prvi pobjednici Europa lige odlučili na istom scenariju. No tada su se stvari dobio malo više raznolik.

2011. - "Porto"

Treće finale je bio prvi, na kojoj su sudjelovali predstavnici iste zemlje. Portugalski „Braga” nije bio u mogućnosti da se natječu u Ligi prvaka, ali do finala Europa lige, gdje je čekao „Porto”. U vrlo intenzivne utakmice, „Porto” je osvojio s minimalnim rezultatom od 1: 0 zahvaljujući pogotkom Radamel Falcao. UEFA Europska liga je počela da se dobije zamah i postupno postaje sve više i više zanimljiv.

2012 - "Atletico"

U 2012. godini UEFA Europska liga je dobio prvi ponoviti trijumf. Madrid „Atletico” poražen u finalu drugog španjolskog kluba „Athletic” sa rezultatom 3: 0. Dva gola osvojio je isti Falcao, koji je prošle godine donio pobjedu „Porto”, a treći dizajnirao brazilski Diego.

2013 - "Chelsea"

U 2013, on je osvojio turnir po prvi put na engleskom klub „Chelsea”. Engleska je u posljednjih nekoliko godina počela gubiti pozicije u Europskoj areni, tako da je ovo pobjeda nad portugalskom „Benfica” postalo je vrlo važno. Fernando Torres zabio je prvi pogodak, koji je nakon toga brzo odgovor Oscar Cardozo, a kad je sve spremno za dodavanje vremena, Ivanović je izvukao pobjedu za „Chelsea”.

2014-2016 godina - "Sevilla"

Do sada je zemlja što znači da je najjači europski nogomet - Španjolska. „Sevilla” - to je klub, koji je jedan od najupečatljivijih dokaza o tome. Činjenica da je u posljednje tri godine, „Sevilla” je osvojio Europa League, ne dopuštajući nikome da joj uzeti naslov.

U 2014, on je napravio to opet u finalu portugalskog „Benfica”, ali ona je od sreće opet. Utakmica je bila izuzetno stresna, i većinu vremena nije postigao ni jedan gol. U obustave vremenu pobjednika također nije identificiran, i to samo u seriji „Seviljski” je bio u mogućnosti da prevlada portugalski kazna protivnika, osvojivši svoj prvi trofej.

U 2015, on je upoznao s drugim ukrajinskog kluba u finalu španjolskog kluba „Dnepr”, koji je želio da ponovi priču o „Šahtar”. I u sedmoj minuti Ukrajinaca došao je u vodstvo zahvaljujući gol Kalinića, ali je u prvom pol ciljeva iz Grzegorz Krychowiak i Carlos Bacca dopušteno „Sevilla” da se naprijed. Međutim, zastor je prvog poluvremena Rotan izjednačio, a drugu polovicu je zapravo počeo od nule. Vaša prilika da se prednost Bakka, koji je postavio konačan rezultat na semaforu - 3: 2 u korist španjolskog kluba, koji je osvojio trofej po drugi put zaredom.

No, u 2016, u finalu „Sevilla” je dobio čak i jačeg neprijatelja, engleski „Liverpool”. Opet, to je bio obećavajući početak kada Sturridge otvorio bodovanje u utakmicu. Prvo poluvrijeme završilo prednost „Liverpool”, ali u drugom poluvremenu sve se promijenilo. Gameiro cilj i uzeti Cook donio „Sevilla” treći uzastopni pehar. Međutim, sa sigurnošću možemo reći da je ovogodišnji pobjednici Europa lige će biti drugačija, kao „Sevilla” je sudjelovao u Ligi prvaka i došli do doigravanja, gubi na engleskom „Lester” u 1/8 finala.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.