Sport i fitnessNogomet

Povijest FIFA World Cup: pobjede i razočaranja

Teško je pronaći na našoj planeti sportske igre koje će se natjecati u nogometu popularnost. Kao jedan od najbolje dostupne sportu za svih sfera života, zanimljivo je da se ljudi što dalje od konkurencije, a fanove na bilo kojoj razini. Ipak, na vrhu prvenstva su na planetarnoj skali - glavni događaj održava svake četiri godine. U ovom trenutku, nogometna povijest Svjetskog prvenstva potrošio 20 turnira.

prvi turnir

Izbor mjesta održavanja prvog svjetskog prvenstva u nogometu u korist Urugvaju nije bio slučajan. Ovaj tim je osvojio zadnja dva međunarodna turnira na olimpijskim igrama, a za njegove usluge do Južne Amerike vlasti je nagrađen pravo da bude domaćin međunarodnih natjecanja. To se dogodilo 1930. godine, kada je održana i prva u povijesti Svjetskog kupa. Nogomet je tada suđeno da osvojiti srca ljudi širom svijeta. 13 zemlje sudionice su registrirani za sudjelovanje. Početna stadion u Montevideu je za urugvajski reprezentativac je doista zlatno. To na njega domaća momčad je osvojila prvo ikad osvojio zlatnu medalju prvenstvo.

Svjetsko prvenstvo Nogomet: Povijest pobjeda

U budućim svjetskim turnirima održanim s određenom pravilnošću - jedna svake četiri godine. Iznimke su četrdesete, kada zbog Drugog svjetskog rata, dva događaja su izostavljeni.

Svjetsko prvenstvo se održava u Italiji, ima zadovoljan ljubitelje novog sustava. Organizatori primijenio takozvani olimpijski sustav u kojem je gubitnik eliminira iz borbe. Još jednom, najjači su bili domaćini, ovaj put talijanski tim.

Nakon rata, svijet je nogomet prvenstvo nastavljen u 1950. Prvi poslijeratni prvenstvo povjerena ponašanje brazilske federacije. Lokalni fanovi razumno očekivati pobjedu svojih igrača. Shema turnira igara ponovo je izmijenjen, a sada je konačna kvartet otkrio najjači u razigravanje. Prije posljednjoj utakmici brazilske reprezentacije zadovoljan remijem, ali su izgubili na svojim gorkim suparnika Urugvajci s rezultatom 1-2 i postao tek drugi. Vrijeme „pentakampiony” će doći u nekoliko godina, i tada je cijela zemlja ušla je u žalosti.

Doba brazilske reprezentacije

Šesti po redu Svjetskom kupu, koji je održan u švedskom polja, označena hegemoniju brazilske nogometne za mnogo godina da dođem. U Švedskoj, ovaj tim na glavi bio jači od svojih protivnika. Zašto se samo rezultati polufinala i finala. Obje igre završio s istim rezultatom 5-2 u korist Brazila.

Godine 1962. na Svjetskom prvenstvu, održanom u Čileu, povijest se ponavlja na više načina. Još jednom brazilski parni valjak ekipa prolazi na svoje suparnike dajući samo jedan bod u grupnoj fazi tima Čehoslovačke. Prilika da se još s protivnikom pao na Brazilaca u finalu. I ovaj put, „žuti” su bili jači s rezultatom od 3-1.

No, u Svjetsko prvenstvo 1966 brazilske ekipe nije mogao prevladati grupi fazi. U pravednosti, to je napomenuti da je ovaj imao svoje razloge. Gubitak nekoliko vodećih igrača, uključujući Pelea, negativno utjecalo na gaming potencijal čarobnjake loptu. I osvojio prvenstvo svojih vlasnika, igrači Engleska pobijediti u finalu njemačkog nacionalnog tima s rezultatom od 4-2. Na pionira nogometa ova pobjeda će ostati samo na ovaj dan.

No, nakon četiri godine u meksičkom Svjetskog kupa Brazilaca povratio titulu najjačih momčadi na svijetu. U ovom trenutku je južnoamerička momčad je osvojila šest utakmica od šest, ukupne razlike golova i priznao 19-7. Konačni igra protiv Talijana je veliku prednost brazilske reprezentacije, a završila s porazom 4-1. Opet, cijeli svijet se divio igrati velikog Pelea.

Doba totalni nogomet

Kako je vrijeme prolazilo, promijenio svijet promijenio i glavni sport. Treneri su sve eksperimentiranje s taktici igre, te je počeo donositi plodove. Održan 1974. u Njemačkoj Svjetski kup, povijest rezultata koji su pokazali koliko je važno trenerskog osoblja, iznenađeno. Njemački tim na čelu s Helmut Schoen trijumfalno održao početnu turnir, osvojivši drugo zlato u svojoj povijesti.

U budućnosti, pobjednik je različite ekipe. No, povijest Svjetskom prvenstvu za Brazilaca je svoje mjesto. Ni jedan od njih nije bio u mogućnosti da ponovi uspjeh iz južnoameričkih momčadi, nakon što je osvojio dva turnira u nizu.

osobnosti

Svaki Svjetsko prvenstvo - ljubazan priča, priča o ličnosti, njegova igra je osvojio milijune obožavatelja. U prijeratnom natjecanja bile su glavne zvijezde Stabille, Meazza, František Plánička, Piolla - imena, govori malo struje ljubitelje sporta, ali dok bivših legendarne igrače u svojim zemljama.

U poratnim godinama do izražaja Brazilci s raspršenje zvijezda, među kojima je bio Pelé, tri puta svjetski prvak u brazilskom reprezentacije. S njim na nogometnim stadionima sjaj Dida, Garrincha i drugih nogometnih čarobnjaka. Sljedeća epoha je dao svijetu, kao količine kao Beckenbauer, Kempes, Rossi, Boniek.

Prvenstvo 1986 je bila prekretnica u povijesti međunarodnog nogometa. Ne samo da je argentinski reprezentativac po drugi put postao najjači tim na svijetu, postao je glavna formacija u statusu zvijezda Diego Maradona se događa na čuda turnira. Možda, nakon što je Pele bio prvi igrač naveden kao visok.

Kahn, Ronaldo, Batistuta, Zidane, Klose - svaki ljubitelj nogometa može nastaviti ovaj popis, ovisno o njihovim željama.

Tim Rusija (SSSR) na svjetskom prvenstvu

Prvo sudjelovanje naših igrača u najvećeg svjetskog turnira održava se na šestom Svjetskom prvenstvu u Švedskoj. Debi je bio vrlo uspješan. Ruski sportaši su svoj put među osam najboljih momčadi na svijetu, gubi u četvrtfinalu domaćina s rezultatom od 0-2. Četiri godine kasnije, rezultat je bio isti: vrijeme polaska u fazi ¼ finala. Opet prepreka bio je tim od domaćina prvenstva, tim Čilea.

Najuspješniji u povijesti domaćeg nogometa postala Svjetski kup u Engleskoj, gdje je naš tim je došao do polufinala. U budućnosti, o tim rezultatima samo sanjati.

Rusija na Svjetskom kupu - priča prilično tužno. Njegov govor tim je počeo 1994. godine. Nakon što je postao pravni sljednik SSSR, ruski tim obavlja tri puta na svjetskom prvenstvu. Nažalost, sva tri turnira su već u skupini završili. Nadajmo se da će Svjetsko prvenstvo 2018, koji će se održati u našoj zemlji, donijet će se sportaši više razloga da budu ponosni.

Svjetsko prvenstvo u nogometu: Povijest i statistika

Kao što znate, svi sportovi zahtijevaju stalne kalkulacije različitih pokazatelja. Ako uzmemo u obzir isključivo brojeve, možete vidjeti sljedeće brojke: u trenutku nogometne povijesti svjetskih prvenstava ima 20 turnira, ali samo 8 ekipa postao vlasnik glavne nagrade.

Najveći broj pobjeda za brazilsku reprezentaciju - 5, blizu njega su nacionalni timovi Njemačkoj i Italiji, da se njezin kredit četiri pobjede. Najbolji strijelac u povijesti svjetskih prvenstava je njemački napadač Miroslav Klose. U svojim aktivnim 16 postignutih golova. Najveći broj osobnih pobjeda u Pelea imovinu koja je tri puta prvak svijeta u sklopu brazilske momčadi. Većina nastupa u završnoj seriji međunarodnih natjecanja održavaju njemački nogometaš Lothar Matthäus.

Svjetsko prvenstvo u nogometu 2018: Očekivanja

Povijest FIFA World Cup i dalje na svom izvješću. A sljedeći svjetsko prvenstvo, koje će se održati u Rusiji, nadopunjuje priču s novim činjenicama. Ovaj turnir obećava da će biti zanimljivo, zabavno, uzbudljivo. To je definitivno upaliti nova zvijezda i sportaša će treptati, poznat širom svijeta.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.