Novosti i društvoSlavne osobe

Švicarski tenisač Shnider Patti: biografija, sportska karijera, osobni život

Шнидер , биография которой представлена в этой статье, является одной из наиболее знаменитых швейцарских теннисисток. Patty Schnyder, čija biografija je predstavljen u ovom članku je jedan od najpoznatijih švicarskih tenisača. Tijekom svoje karijere, postao je dobitnik mnogih prestižnih turnira.

Prvi uspjesi u profesionalni sport

Патти появилась на свет в декабре 1978 года в Базеле. Schnyder Patty je rođen u prosincu 1978. u Baselu. . U dobi od 14, švicarski tenisač po prvi put sudjelovala u ITF turniru. Шнидер стала постоянно принимать участие в профессиональных соревнованиях, попав даже в ТОП-100 лучших теннисисток планеты. Godine 1994, Patty Schnyder postao kontinuirano sudjelovanje na stručnim natjecanjima, udaranje ni u top 100 najboljih tenisača na svijetu.

1995. donio prve ozbiljne postignuća za sportaše. в словацкой Нитре, где уверенно обыграла в трех сетах чилийку Барбару Кастро. 14. svibnja, ona je stigao do finala ITF turnira u slovačkoj Nitri, gdje pouzdano pobijedio u tri seta Čileanski Barbara Castro. Патти стала победительницей аналогичных соревнований в Прешове . Tjedan dana kasnije, Shnider Patti je pobjednik sličnom natjecanju u Prešov. (6:0, 6:1). U ovom trenutku, to ne ostavlja šanse Ceske Jan Ondrousovey (6: 0, 6: 1).

в Курелье , а в сентябре дошла до финала в Афинах. Mjesec dana kasnije, na domaćem terenu od švicarskog tenisača osvojila ITF turnir u sljedećem Kurele i došao do finala u Ateni u rujnu. дебютировала в Цюрихе на соревнованиях под эгидой WTA . Iste godine debitirala u Zurichu Schnyder u natjecanju pod pokroviteljstvom WTA. Uspješni nastupi dopušteno da završi sezonu na 152 linija rejting u.

Шнидер , теннис для которой стал не только увлечением, но и способом зарабатывания больших денег, продолжала активно выступать на международных соревнованиях. Godine 1996, Patty Schnyder, tenis za koji je postao ne samo hobi, ali način izrade mnogo novca, i dalje aktivno zagovarati u međunarodnim natjecanjima. в испанской Мурсии . Ona je bila u mogućnosti u travnju provaliti u ITF turnira finalu u španjolskoj Murciji. U rujnu, ponovila je ovaj rezultat u Bratislavi. в Карловых Варах (Чехия), где уступила в трех сетах бельгийке Руксандре Драгомир. Tjedan dana kasnije, sportaš po prvi put u svojoj karijeri do finala WTA turnira u Karlovy Vary (Češka), gdje je izgubio u tri seta do belgijskog Ruxandra Dragomir.

Патти стала участницей Олимпийских игр в Атланте, где она завершила выступления в первом круге. U istoj godini Shnider Patti postao član Olimpijskim igrama u Atlanti, gdje je završila nastup u prvom krugu. Ona je također debitirala u Grand Slam turnirima. Оупен " 18-летняя спортсменка не смогла пройти квалификацию, зато ей удалось пробиться в основную сетку соревнований в Лондоне и Париже. Na „Australia Oupen” 18-godišnji sportaš nije uspio kvalificirati, ali je uspio ući u glavni ždrijeb natjecanja u Londonu i Parizu. в 1996 году - 58 место в одиночном разряде. Schnyder najviša ocjena u 1996 - 58. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji.

Ulazak u svijetu tenisa elitu

Open Шнидер Патти сотворила маленькую сенсацию, когда сумела пробиться в четвертый круг соревнований. U 1997. Australian Open sudovima Shnider Patti je stvorio malu senzaciju kada je uspio ući u četvrtom kolu natjecanja. . Osim toga, dobila je uvodnu utakmicu po osmi nositeljica broj Willow Mayorli. Uspješno rješavanje različitih turnira, tenisač do kraja sezone u svijet ljestvici na 26. mjestu.

. Sljedeće godine bila je jedna od najuspješnijih u karijeri Schnyder. в австралийском Хобарте , а месяц спустя в финале аналогичных соревнований в Ганновере обыграла в трех сетах чешку Яну Новотну . Sezona počela osvajanjem WTA turnira u Hobartu, Australija, a mjesec dana kasnije u finalu sličnih natjecanja u Hanoveru pobijedio u tri seta Češki Yanu Novotnu. не было равных на грунтовых кортах Мадрида, а в июле - австрийского Мариа- Линковица и итальянского Палермо. U svibnju, Patti je bez premca na glinenim sudovima Madridu, au srpnju - austrijska Maria- Linkovitsa i talijanskom Palermu.

Ništa manje istaknuti i uspješan nastup u parovima. Шнидер победила на турнире WTA в Гамбурге, а также дошла до финала в Палермо и Амелии- Айленд . U duetu s austrijskom Barbara Schett Schnyder osvojio WTA turnira u Hamburgu, a također je došao do finala u Palermo i Amelii- Island.

Ne bez uspjeha u Grand Slam turnirima. " и US Open Патти Шнидер дошла до стадии четвертьфиналов. Na terenima „Roland Garros” i US Open Patty Schnyder dosegla četvrtfinalu pozornici. To joj je pravo na sudjelovanje u Grand Slam Cup. , но в решающем поединке уступила знаменитой Винус Уильямс. Na ovom turniru je poražen u polufinalu u vrijeme top-rangirani Martina Hingis, ali obračun je priznao poznati Vinus Uilyams.

U kolovozu 1998. godine, sportaš osvojio rekord za nju 11. mjesto u svijetu rang u pojedinačno i 29. - u parovima.

Nakon sjajno proveli sezona došao pad švicarskog teniskoj karijeri. выиграла два турнира WTA в Голд -Косте (Австралия) и Паттайе (Таиланд), а также несколько раз доходила до финалов как в одиночном, так и в парном разряде. Tijekom naredne tri godine Schnyder osvojio dva WTA turnira u Gold Gold Coast (Australija) i Pattaya (Tajland), kao i nekoliko puta do finala u obje pojedinačno iu parovima. ни разу не смогла пробиться дальше четвертого круга. Grand Slam Patty nikada nije bio u mogućnosti da biste dobili preko četvrtom kolu.

povratak zvijezde

Патти начала возвращать себе статус звезды мирового спорта. Od 2002. Shnider Patti počeo da se vrate u sebi status svjetske sportske zvijezde. в Чарльстоне и на турнире WTA в Цюрихе, швейцарка снова сумела ворваться в Топ-20. Pobjeda u finale super turnira u Charlestonu i na WTA turniru u Zurichu, švicarski uspio probiti natrag u prvih 20.

снова громко заявила о себе в 2005 году. Postupno dobivanjem oblik, ponovi glasno o sebi Schnyder u 2005. , еще в трех дошла до финала. Ona je osvojila dva WTA turnira u tri do finala. впервые в карьере попала в Топ-10, заняв 7 место. Ove sezone po prvi put u Patty karijere hit Top 10, završivši na 7. mjestu.

не удалось выиграть ни одного престижного турнира, но постоянное попадание в финалы и полуфиналы позволило ей сохранить прописку в десятке лучших теннисисток планеты Sljedeće godine, Schnyder nije bio u mogućnosti osvojiti bilo koji od prestižnog turnira, ali stalno ulaska u finale i polufinale je omogućeno zadržati prebivalište u prvih deset tenisača na svijetu

Završetak igračku karijeru

Шнидер продолжала регулярно пробиваться в финалы турниров, но случалось это все реже. Nakon dvije sjajne sezone Patty Schnyder i dalje redovito break u finalu turnira, ali to se dogodilo rjeđe. Na Grand Slam turnirima nije uspjela proći dalje preko četvrtom kolu u pojedinačnoj, a zatim u četvrtfinale - u parovima.

начали преследовать травмы: сначала были проблемы со ступней, а затем - с ахилловым сухожилием. U 2010. godini Schnyder počeo ostvarivati osobne ozljede: prvo, bilo je problema s nogom, a onda - s Ahilove tetive. приняла решение завершить игровую карьеру. U svibnju 2011. godine, Patti odlučio je završiti svoju igračku karijeru.

снова начала выступать на турнирах ITF , сумев за два сезона дважды в них победить. Četiri godine kasnije, Schnyder ponovno je počeo djelovati na ITF turnirima, upravljanje dvije sezone dva puta ih pobijediti.

Predstave za reprezentaciju Švicarske

Шнидер , достижения которой на то время говорили за нее, впервые была приглашена защищать честь своей страны в Кубке Федерации в 1996 году. 18-godišnja Patty Schnyder, postignuće koje je u to vrijeme govorili o njoj, prvo je bio pozvan da brani čast svoje zemlje u Fed Cup 1996. Nakon što je pobijedio u sedam utakmica šest pobjeda, ona je pomogla Švicarska rast u grupi Drugog svjetskog.

Хингис Шнидер обыграла в решающем матче словацкий дуэт Габшудовой - Зрубаковой , а затем участвовала в разгроме аргентинской команды. Godinu dana kasnije, u paru s Martinom Hingis pobijediti Schnyder u finalu Slovačke dvojca Gabshudovoy - Zrubakovoy, a zatim sudjelovao u porazu od argentinske ekipe. To je omogućilo švicarski tim da se u elitnoj diviziji.

и Хингис своими победами в Кубке Федерации сотворили маленькое чудо, доведя свою команду до финала, где они уступили Испании. Godine 1998, Hingis i Schnyder za njegove pobjede u Fed Cup stvorio malo čudo, donoseći svoju ekipu do finala, u kojem su izgubili od Španjolske.