KarijeraUpravljanje karijerama

Specijalni međunarodni vozač: obuka, certifikat, opis posla i posao

Vozač na daljinu nije jednostavna, ali vrlo zanimljiva profesija. S druge strane, čini se da je "okretanje upravljača", nošenje različitih tereta u zemlje bliske i daleke u inozemstvu, vrlo uzbudljivo i nije opterećeno. Zapravo, nije svaka osoba sposobna podnijeti takav ritam rada. Predlažemo danas da bolje upoznaju tu profesiju, razumijući svoje prednosti i nedostatke. Također ćemo saznati što je potrebno da postanete vozač kamiona.

Međunarodni vozač - tko je to?

Predstavnici ove struke su vozači velikih kamiona koji obavljaju letove za znatne udaljenosti. Ova se djelatnost može samostalno baviti registriranjem kao individualni poduzetnik (u tom slučaju ćete sami morati tražiti klijente) i djelovati kao zaposlenik, obavljajući prijevoz prema uputama poslodavca.

Povijest zanimanja

Potreba za prijevozom raznih roba u udaljenim naseljima već dugo se pojavila u čovječanstvu. Stvaranje međunarodnog vozača u modernom obliku počeo se formirati početkom prošlog stoljeća, s dolaskom kamiona.

Društveni značaj struke

Prijevoz robe na velike udaljenosti (pa čak i drugim državama) vrlo je popularna usluga za bilo koju vrstu gospodarstva. Kao rezultat razvoja malih i srednjih tvrtki danas, potražnja za iskusnim kamionima je dovoljno visoka, jer je prikladnije poslati male količine robe ne željeznicom, već motornim prijevozom. Dodatna pogodnost za tvrtke i klijente je fleksibilan raspored međunarodnih vozača. To vam omogućuje slanje robe po potrebi, umjesto da čeka vrijeme koje su postavile tvrtke koje šalju.

Prednosti profesije međunarodnog vozača

Bez sumnje, glavna prednost kamioneta je prilika da posjetite druge zemlje. Dakle, tijekom zaustavljanja međunarodni vozač može prošetati oko susjedstva, vidjeti znamenitosti. Usput, većina ljudi koji prevoze robu u inozemstvu već su putovali po svim europskim metropolama. Još jedna prednost ovog rada može se nazvati pristojna plaća. Dakle, u prosjeku, ovisno o tome radite li privatno ili kao zaposlenik, to može varirati od dvije do pet tisuća eura.

kontra

Jedan od glavnih nedostataka može se nazvati dugo odvajanje od rodbine i rodbine. Dakle, ponekad međunarodni vozači moraju ostati daleko od kuće za tri tjedna ili čak i duže. Ta činjenica ima negativan utjecaj na obiteljske odnose. Zato su među predstavnicima ove profesije dosta razvedenih ljudi, jer nije svaka žena spremna pričekati povratak muža na putovanje tri ili četiri tjedna za redom.

Osim toga, rad međunarodnog vozača negativno utječe na dobrobit. Većina problema s kamionima nastaju s kralježnicom i probavnim sustavom. Jednostavno je objašnjeno: predstavnici ove profesije provode cijele dane u sjedećem položaju, a osnova njihove hrane je hrana od brze hrane i kafića na cesti, koja je daleko od uvijek različite korisnosti i kvalitete. Svi ovi čimbenici naposljetku dovode do činjenice da je nakon višegodišnjeg rada osoba prisiljena konzultirati liječnika i ozbiljno zbuniti njegovo zdravstveno stanje.

Drugi nedostatak ove profesije može se nazvati prilično velikom odgovornošću. Najčešće roba u kamionu je skupa, a njihova šteta zbog nepažnje ili netočnosti može dovesti do činjenice da će vozaču biti naplaćeno štete klijentima.

Kako postati međunarodni vozač

Glavni uvjet za one koji se žele posvetiti ovoj profesiji je dostupnost vozačke dozvole s odgovarajućom kategorijom, kao i iskustvo vožnje velikih vozila (po mogućnosti najmanje pet godina). Osim toga, postoje tečajevi međunarodnih vozača. U pravilu, oni su organizirani u velikim školama za vožnju. Po završetku, morat ćete položiti potrebne ispite, koji će vam dati svjedočanstvo međunarodnog vozača. Usput, vjeruje se da ovaj dokument nije toliko potreban, au Europi kamioni ne zahtijevaju. Međutim, ako želite dobiti posao u velikoj tvrtki, najvjerojatnije ćete morati imati takav certifikat.

Osim toga, valja imati na umu da se na cesti s automobilom može dogoditi nešto. Dakle, međunarodni vozač mora moći popraviti automobil. Također, morate razumjeti dokumente za prosljeđivanje koje ćete morati predstaviti prilikom prijelaza državnih granica, au slučaju provjere ovlaštenih tijela drugih država.

Kvalitete međunarodnog vozača

Budući da ovaj rad zahtijeva dovoljno iskustva u vožnji i svijesti o odgovornosti za transportirana dobra, u pravilu, vozači kamiona na međunarodnoj destinaciji u pravilu su ljudi stariji od trideset godina. S obzirom na činjenicu da je ova vrsta aktivnosti fizički teško, ona je najprikladnija za muškarce. Naravno, žena s velikom željom može postati međunarodni vozač, ali takve iznimke od općeg pravila su iznimno rijetke. Također, kamioneri moraju biti fizički izdržljivi, jer ponekad moraju raditi u vrlo teškim uvjetima. Međutim, naravno, glavni čimbenik je ljubav njegova rada. Ako ne možete zamisliti svoj život bez bijega od kotača ceste, onda vam ovaj posao odgovara!

Opis posla

Kao i predstavnici drugih struka, međunarodni vozači obavljaju svoje aktivnosti u skladu s opisom posla. Dakle, prema ovom dokumentu, kamionet je dužan raditi odgovarajući automobil, napuniti ga gorivom, hlađenjem i podmazivanjem tekućine; Provjeriti točnost pripreme putne listiće i dokumenata za prosljeđivanje robe; Prije odlaska kako bi se osigurala upotrebljivost vozila, što je više moguće, kako bi se uklonili problemi automobila koji nastaju tijekom rada; U skladu s SDA, kao i standardima upravljanja i sigurnosti vozila. Što se tiče prava međunarodnog vozača, on može zahtijevati od kupca da osigura svoj auto s gorivom i odgovarajućim alatom. Osim toga, vozač kamiona ima pravo prestati raditi ako je automobil u neadekvatnom tehničkom stanju. Opis posla također osigurava odgovornost međunarodnog vozača. Dakle, on je odgovoran za pravodobnost i kvalitetu zadataka koje mu se dodjeljuju, sigurnost tereta i poštivanje radne discipline.

Similar articles

Trending Now

Newest