Sport i fitnessVojska

Olimpijski prvak David Musulbes

David Musulbes - poznati gruzijski slobodnim stilom hrvač. On drži titulu počašćeni magistra športa. Svirao je na međunarodnim turnirima za nacionalne timove Rusije i Slovačke. Olimpijski prvak.

Biografija sportaša

David Musulbes rođen je 1972. u Ordzhonikidze, u glavnom gradu Sjeverne Osetije. Sport je počeo u srednjoj školi kada je imao 10 godina. Živio je nekoliko koraka od sportskog kompleksa „Trud”. U ovoj sobi je bio uključen u 10-godišnjeg dječaka i priprema za Olimpijske igre 2008. godine.

Da mu je poraz pripremili mentori Savely Biazrov, dva puta svjetski prvak i Kazbek Dedegkaev, majstor sporta u SSSR-u.

Prvi uspjesi

Prva velika pobjeda David Musulbes osvojio već 1993. godine, kada je imao 21 godina. Postao je prvak Rusije u prestižnom težine kategoriji do 100 kg.

Godine 1994. otišao je u svjetskom prvenstvu u Istanbulu, gdje je osvojio brončanu medalju. Turnir je osvojio njemački Aravat Saba, drugo mjesto pripalo je u azerbajdžanski Davud Magomedov.

Godine 1995., David Musulbes osvojio zlato na Europskom prvenstvu u francuskom gradu Besancon. U finalu je pobijedio slovački Milan Mazac. U tom slučaju, sportaš postaje više „teških” kategorija - do 120 kg. U istoj sezoni osvojio Svjetski kup, ali nakon par godina dobio titulu počašćeni magistra športa. Njegovi uspjesi su bili cijenjeni.

Svaka prilika za odlazak na OI David Musulbes, čija biografija je povezana sa sportom ikada imao davne 1996. godine, kada je konkurencija dogodio u Atlanti. Međutim, u posljednjem trenutku, ispostavilo se da se iza reprezentacije.

Olimpijske igre u Sydneyju

Do 2004. godine, David Musuľbes osvaja drugu broncu na Svjetskom prvenstvu, postaje dva puta prvak Europe. Na Olimpijskim igrama u Sydneyu, Australija stiže na rang jednog od turnira favorite. Na natjecanjima, nastupa u najprestižnijim kategorijama - do 130 kg.

U polufinalu, on je za razliku od iranske hrvač Jadida. Potraga traje od Davida Musuľbes prednost, ali samo uspio pobijediti na bodove, ali suho, 3: 0.

U paralelnom borbi Uzbekistanski Artur Taymazov dobiva ocjenu „dodir” na prijemu protiv kubanske Rodriguez.

Sudbina zlatne medalje riješiti ruski i Uzbekistanski. Istodobno je David Musulbes čije državljanstvo - Gruzijci nije igrao za Gruziju, dajući prednost ruskog tima. Rezultat borbe 5: 2 u korist Davida. Junak ovog članka postaje olimpijski prvak. Ova zlatna medalja je bio zadnji za rusku reprezentaciju na Olimpijskim igrama i 32 u ekipnom natjecanju.

Priprema za idućih Olimpijskih igara

Ozbiljan kandidat za pobjedu u svojoj grupi mase i David Musuľbes je uoči idućih Olimpijskih igara, održanoj u Ateni 2004. godine. On je osvojio dva svjetska prvenstva u nizu, ali reprezentacija nije dobio. Nije na principu sporta, a zbog nekih spletki koji je vladao u to vrijeme u naredbu.

Priznanje je dobio ne samo u Rusiji nego iu inozemstvu. Na primjer, u Bugarskoj, dobio je simbolični naslov najboljeg sportaša slobodno. Godine 2003. izdati treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu nije mogao David Musulbes. Slobodno hrvanje je puno izgubio u zabavi na turniru, koji je održan u američkom New Yorku. David Musuľbes, kao i drugi istaknuti hrvač - također ruski državljanin Buvaysar Saitiev odbijen američku vizu. Sve to ima negativan učinak na njegovo stanje, on je čak razmišljao o kraju profesionalne karijere. Čak je u jednom trenutku bio je glavni trener za ruske reprezentacije, nakon što je radio u ovom postu za tri godine.

Povratak na tepih

Godine 2008., David Musulbes čija se slika više puta krasi naslovnicama sportskih publikacija, odlučuje da se vrati u sportu. On postaje član reprezentacije Slovačke u slobodno hrvanje, a ovaj tim će se na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Iznenađujuće je da je David Musuľbes nastavio trening samo šest mjeseci prije početka Olimpijskih igara. Na Europskom prvenstvu u Tampereu, Finska, prva nakon duge pauze, on dolazi samo do finala, koja gubi. Međutim, nakon zaključenja slučaju ispada da je njegov protivnik u odlučujućoj borbi bio je pozitivan na doping testa. On je lišen nagrade, postaje prvak David Musuľbes.

OI Peking The

U kolovozu 2008. godine, dolazi do Olimpijskih igara u Pekingu u dobi od 36 godina. Njegov put počinje s 1/8 finala, gdje je sukobljava nigerijske Wilson Sevari. David Musuľbes pobjeđuje s jasnom prednošću 9: 0.

U četvrtfinalu, on dobiva iskusnije protivnike u mađarskoj Otto Aubeli, brončana medalja na prvenstvu svijeta i Europe. Novo-osnovana slovački borac osvaja sa skromnim rezultatom - 4: 1.

U polufinalu ide u svoj vječni rival - Uzbekistanski Artur Taymazov. David Musuľbes snažno opirao, ali ne i zaraditi bodove, dok je njegov protukandidat sudac prikupljati dva boda.

Posljednja prilika za osvajanje olimpijske medalje - bitku za treće mjesto. David Musuľbes sastaje s kubanskim Disney Rodriguez, priznao je uoči ruskog građanina Bakhtiyar Akhmedov.

David Musuľbes osvaja uvjerljivu pobjedu 8: 2. I donosi u riznicu slovačkog tima brončanu medalju u slobodno hrvanje. Usput, u finalu u kategoriji težine od 120 kilograma osvojio Tajmazov, on je bio jači Ahmedov - 4: 0.

Trenutno, David Musulbes vratio u Rusiju iz Slovačke. Ona djeluje u glavnom gradu, u upravljanju Odbora Moskvi Sports, pod autoritetom Alekseya Vorobeva. U svom području odgovornosti specijalizirane srednje škole olimpijskog rezerve №1.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.