Novosti i društvoSlavne osobe

John Higgins: biografija, životne činjenice, fotografije

Jedan od najistaknutijih i najpoznatijih predstavnika snooker je John Higgins. Biografija Igrač je započeo u malom gradu Wishaw, gdje je rođen 18. svibnja 1975. godine. Škot je osvojio međunarodnu licencu i postao profesionalni igrač u 1992.

Zajedno s drugim, jednako ugledni Britanac Ronnie O'Sullivan, on je ušao u svijet elitnih sorti snooker - snooker. Prvi trijumf dogodio 1994. godine, kada je u finalu bio je pretučen Deyv Harolda. Od tada je njegova karijera počela brzo razvijati.

Karijere Škotska „čarobnjak”

Prve dvije sezone u svojoj karijeri, Ivan je proveo prilično skromna. On se objavljuje u turniru Grand Pri što senzacionalno je osvojio prvo mjesto. U tom poznatom igraču ne prestaju i sljedeće sezone osvojio dva naslova, a British Open International Open. Ovi uspjesi omogućili su Škot uzeti 11. mjesto na ljestvici svjetske snooker.

U sezoni 1995-1996 Ivan Higgins i dalje pokazuju izvanrednu igru. Njegova zbirka trofej je puniti s još nekoliko naslova: njemački Open International Open. On je postao četvrti finalist svjetskog turnira i pouzdano nalazi na drugom retku ocjena.

Sezona 1997/98 je bio najuspješniji u Škot karijeri. Higgins je bio finalist 8 rang turnira. Sada je samo svjetsko prvenstvo, u kojem on nije bio poznat po velikim uspjehom. Uspješan splet okolnosti može dovesti do igrača njeguju san. Da biste to učinili, Stiven Hendri morao izgubiti u prvom krugu natjecanja, a Ivan, dobiti pehar. Kao rezultat toga, on je izvršio zadatak i zauzeo prvo mjesto na ljestvici.

Visoki rast i brzi pad

U sezoni 1998/99 Dzhon Higgins nije mogao braniti naslov. Međutim, igrač je bio na prvoj crti, zbog dobitka na nekoliko velikih natjecanja: Majstora, China International, UK Snooker Championship.

Sljedeće sezone nije bio uspješan u glavnoj karijeri. U jednom od turnira, on je osvojio najviše poena po utakmici. Prvo maksimalna pauza od 147 bodova zabilježenih na Kupu nacija, a zatim Irci Masters natjecanja. Higgins osvojio trofej nekoliko nagrada na natjecanjima velški otvorenih i Grand Prix.

U 2000./01 Ivan je počeo opadati. U početku sve je bilo dobro, a on je poražen u finalu britanskog prvenstva ugledni Mark Williams. Međutim, u Grand Prix, stao sudjeluje zbog vjenčanja. Nations Cup meč je izgubio na Ronnie O'Sullivan i pao na treće mjesto u svijetu rang.

Unatoč niskoj razini u igri u sljedeće dvije sezone, John Higgins je uspio ostati u top pet najboljih snooker igrača.

Visoka razina vještine - prvo mjesto na ljestvici

U 2005/06 Škot vratio odličnu igru oblik. Na turniru Grand Prix osvojio je uvjerljivu pobjedu nad svojim vječnim rivalom Ronnie O'Sullivan. U isto vrijeme, John je postavio nekoliko zapisa: 4 sto serija i 494 postignutih runova.

Britanski Prvenstvo je bio manje uspješan za Higgins. On je izgubio u 1/8 finala protivniku Ken Doherty, ali osvojio je nagradu „Wembley” turnir. Na Malta prvenstva igrač dosegne konačna, ali je poražen.

Na Welsh Open Tournament iskusni majstor gubi u 1/8 finala. Susret Kina Otvoreno završava za Škota konačnog poraza Mark Williams. On je bio jedan od favorita za Svjetsko prvenstvo 2006. godine. Međutim, na opće iznenađenje mnogih stručnjaka, to je način da se u prvom krugu natjecanja za označavanje Selby. Unatoč toj činjenici, snooker igrač John Higgins je uspio povratiti prvo mjesto rang.

Nestabilna igra, razočaravajući navijača

Škotski navijači „čarobnjak” očekivao da će biti tako uspješni nastupi su sezonu prije. Međutim, Ivan nije ih molim te samo razočarati. On je sudjelovao u natjecanju Sjeverna Irska Trophy, gdje je izgubio u 1/8 finalu kineskih igrača. Nakon toga, on nije uspio obraniti naslov u natjecanju „Grand Prix”.

U britanskom prvenstvu Higgins čini gornju klasu i dosegao polufinale pozornici. Ali on je izgubio eventualni pobjednik Peter Ebdon. Tada su iskusni majstori počeo opadati. On nije uspio u prvom krugu natjecanja velški otvorena i Malta kupa. Na China Open turnira je Škot hit 1/4 finala, izgubili njegov protivnik i bliski suradnik Grammy Dott.

Na prestižnom natjecanju u Sheffieldu, Dzhon Higgins nije bio omiljen. Ipak, uspio je biti rehabilitiran ljubiteljima i osvojiti još jedan trofej.

Svjetska slava - prvi veliki uspjeh

U 1998, Škot je sudjelovao u Svjetskom kupu. On je prvi put u svojoj karijeri došao do finala i oteo pobjedu iz perspektive Marka Selby molodogoi. Englez kvalificirati i pokazali visoku klasu igru. Međutim, njegov protivnik je pokazao pravu vještinu i volju za pobjedom. Kao rezultat toga, „čarobnjak” proslavio uspjeh.

On je postao prvi pobjednik svjetskog naslova 1998., kada je imao samo 23 godina ispred ovog pokazatelja dva briljantna igrača, Williams i O'Salivanna. 9 godina kasnije, on je osvojio drugi trofej prvenstva.

U 2007. godini, nositelj počasno zvanje „Član Reda Britanskog Carstva” Dzhon Higgins u intervjuu priznao da je događaj postao je jedan od najvažnijih u životu, nakon rođenja djeteta.
Sljedeće sezone je bio još uspješniji za iskusnih igrača. On je bio pobjednik natjecanja „Grand Prix” i dobio svoj treći naslov. U rang snooker igrača, završio je 4., a godinu dana kasnije je postao njezin vođa.

Naknada za primanje mita

U travnju 2010. godine, i škotski igrač, zajedno sa svojim manager prisutnih na poslovnom sastanku. Jedan utjecajni poslovni čovjek ponudio Higgins i Mooney održati niz događanja na snooker na temelju ugovora.

U to vrijeme, tri puta pobjednik svjetskog naslov je odlučio prihvatiti primamljiva ponuda i provođenje ugovornih igara. Kao rezultat toga, Ivan je morao dati nekoliko okvira. Ukupan iznos mita u iznosu od oko 400 000 dolara.

Nakon interne istrage Higgins je suspendiran iz sudjelovanja u natjecanjima u snooker. No iskusni Škot je odlučio pobiti optužbe, rekavši da je cijela profesionalna karijera, nikad nije namjerno propustio.

Prema odluci nezavisnog suda, igrač je dodijeljen novčanu kaznu i polugodišnja diskvalifikacije, i njegov menadžer doživotnu suspenziju iz snooker.

Povratak na igre

Vraćajući se iz suspenzije, Ivan je osvojio nekoliko turnira. Dvije od njih su najprestižnije: Velika Britanija prvenstvo i Svjetsko prvenstvo. Škot je nastavio da pokažu visoku razinu snooker. John Higgins, čija biografija je izravan dokaz njegova talenta, „Neprirodan” poraziti ni u ETPC-5. ETPC-6 nije išlo tako dobro za njega. On je došao do finala, ali je izgubio od eventualne prvak Michael Holt.

Britanski prvenstvo John proveo na visokoj razini i sastaju u finalu s Markom Uilyamsom. Tijek susreta igrač priznao i rezultatom 2: 7 i 5: 9. No, u najtežem utakmici, Higgins je uspio pobijediti. Ovaj naslov je treći u karijeri.

Na turniru u veljači Velški Open je stigao do finala i dobio još jedan trofej, pobijedivši Stephen Maguire s ukupnim rezultatom od 9: 6. Sljedeći mjesec je Škot prevladala iu konkurenciji Hainan Classic.

Život izvan snooker

Čak četiri puta svjetski prvak John Higgins ima pravo na privatnost. U 2000, on je napravio službenu brak sa svojom djevojkom Denise. Tijekom godina su imali troje djece: djevojčica, Claudia, dječaka i Olivera Pearce. Osim toga, on je uvijek pokušava da prisustvuju nogometnim utakmicama svog omiljenog tima „keltske”.

Godine 2006., nakon poraza u finalu Malta kupa, Ivan pao iz aviona zbog ekstremne opijenosti. Međutim, priprema za sljedeći turnir i svjetske slave Na Crucible, igrač je mogao odustati piti.

U 2011. godini, Higgins se dogodilo velika tragedija. Njegov otac je umro od raka. To je gotovo uvijek u pratnji sina svim svjetskim turnirima.

Prva linija na ljestvici, osvajanjem britanskog prvenstva

Na godišnjoj britanskih turnira finale Škot se susreo s Markom Uilyamsom. John Higgins (vidi dolje sliku) bio postavljen za pobjedu.

U finalu Velšanin je pokazao nisku razinu igre. U polufinalu, on je pokazao karakter i volju za pobjedom. Međutim, došlo je do konačne vrlo nesretan za njega. Ukupan rezultat je bio 9: 5, kada je Škot razbio tijek igre i osvojio 22 trofej u cijeloj svojoj karijeri kao profesionalni igrač. On je ušao u grupu od velikih snooker igrača, osvojiti više od dva u Velikoj Britaniji prvenstvo.

John Higgins i dalje oduševiti svoje obožavatelje talentirani igre. Unatoč blagom padu, što je i dalje pokazuju visoku razinu vještine. Trenutno se nalazi na 6. svjetskom poretku u. Škotski „mag” Wishaw zauvijek ušao u povijest popularne igre.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.