Sport i fitnessNogomet

Euro 1996: Rezultati i činjenice

Godine 1996. domaćin Europskog nogometnog prvenstva. Mjesto postao Engleska. Euro 1996 je zapamćen po mnogim nogometnim navijačima. Turnir je donio nova pravila i pokazati svijetu debitanata velikih natjecanja: Hrvatska, Češka, Turska, Bugarska, Švicarska i Rusija. Na Euro 1996. Velika Britanija je posljednji put pokazati svoju najbolju stranu, dostižući do polufinala. U isto prvenstva bilo je pravilo „zlatnog cilj”, a povećan je broj zemalja sudionica je 2 puta (do 16 godina).

Kvalifikacije turnir

Kvalifikacije turnir ne sjetiti bilo senzacija. Iznenađen samo Švedska, koja je bila brončana medalja posljednjeg Europskog prvenstva, ne dolazi u završnom dijelu. Ona je porasla iznad Švicarske i Turske.

Širenjem broj zemalja koje su bile u mogućnosti sudjelovati u turniru više timova imali su priliku da napusti grupu. Na Euro 1996, nakon raspada SSSR-a i Čehoslovačke otišao u Rusiju i Češku.

skupina A

U skupini su Britanija, Nizozemska, Škotska i Švicarska.

Boriti se ovdje počeo s prvim Euro 1996 utakmice. U prvom krugu Švicarskoj pobijedila Englesku i Holandiju ne može pobijediti Škotsku. Druga noga sve objasniti: Sljedbenici pobijediti protivnika s rezultatom 2: 0.

U trećem kolu Engleske opirao Nizozemskoj i postigao četiri gola. U paralelnom sastanku u Švicarskoj Škotska pobijedila 1: 0. Nizozemska je u ovoj situaciji nije došao iz grupe, ali Škotska nije mogao držati leđa napad i propustio loptu. U doigravanju je došao, Engleskoj i Nizozemskoj.

skupina B

Skupina su Francuska, Španjolska, Rumunjska i Bugarska.

Unatoč očitih favorita, odvažio sam se u posljednjoj minuti treće faze. Na Euro 1996 nogomet u skupini B za konačnu pola, Francuska i Bugarska su 4 boda u Španjolskoj - 2, samo Rumunjska je ostala sa 0.

U posljednjoj utakmici prvog Španjolska-Rumunjska je potrebno za pobjedu, što su uspjeli samo šest minuta prije kraja utakmice. Francuska nije jednostavan zadatak pridobiti Bugarsku.

skupina C

Skupina obuhvaća Njemačku, Češku, Italiju i Rusiju.

Mnogi analitičari tvrde da je ruski reprezentativac je najjači u cijelom post-sovjetske povijesti. Starost je najbolji igrači, gotovo svi su bili u vodećim europskim prvenstvima. Međutim, ruski tim nije imao sreće na Euru 1996. Rezultati razočarani brojne obožavatelje, ali ne smije se zaboraviti da je grupa imala buduće prvake i dobitnici srebrne medalje. On je postao jak protivnik Italije.

Njemačka je osvojila skupinu, bez popuštanja cilj. Druga najjača ekipa postala Češkoj, koji je uspio pobijediti Talijane. Rusija je završila na pozornicu grupe na četvrtom mjestu.

skupina D

Skupina uključuje Portugal, Hrvatska, Danska i Tursku.

U ovoj skupini, mnogi su bili zainteresirani u Danskoj. Sadasnji kupa stajao jak sastav, što je bilo prije i bolje od četiri godine. U prvoj fazi su bili u stanju pobijediti Portugal, igrao neriješeno. Hrvati porazio Danci 3: 0. Pobjeda protiv Turske nije im omogućiti da napusti grupu. U doigravanju izvan Portugala i Hrvatske. Posljednje mjesto u skupini zauzima Turaka.

četvrt-finale

Četvrtfinale utakmice nisu puno golova predstavio publici. Neke igre i nije završio u goalless izvlačenju. Samo jedan tim je postigao dva gola.

Par Engleske i Španjolske su najzanimljiviji. Obje momčadi stvorio more šansi, ali gol u regularnom vremenu nije uspio. Sve je odlučeno u izvođenju jedanaesteraca, gdje su Britanci bili nepogrešivi. U reprezentaciju Španjolske Fernando Hierro pogriješili, a jedan moždani udar od vratara domaćina uspio parirati. Subtotalna: 4: 2 do mjesta.

U četvrtfinalu, Hrvatska je dobio težak Njemačku. Hrvati su počeli utakmicu snažno, ali prekršaj u njemačkom nogometnom igrač u svom kaznenom prostoru, nakon čega je kazna ispravno implementiran. 51 minuta Hrvatska igrao lopte, ali nakon nekoliko minuta on je poslao Štimac. Njemačka gotovo odmah iskoristio i preuzeo vodstvo. Rezultat: 2: 1 u korist Nijemaca.

Češka morao boriti sa težak napad Portugalu. Češki obrane Priznanja nositi s napadima Luis Figo i Rui Costa. 53 minuta veznjak Karel Poborsky dao Češku naprijed. Portugal nije bio u mogućnosti da čak i rezultat, unatoč uklanjanju Lathan u 83. minuti.

Utakmica Francuska-Nizozemska privukla posebnu pažnju. U ovom paru susreo veliki tim sposoban da se sjaji. Međutim, utakmica je bila dosadna. U većinu vremena publika nije vidjela ciljeve. U izvođenju jedanaesteraca rezultat je bio u mogućnosti da Klarensa Zeedorfa. Rezultat: 5: 4 na penale u polufinalu u Francuskoj.

polufinale

Par Njemačka, Engleska nije mogla odlučiti tko će ići na glavni put. U prvoj polovici, tim je postigao jedan poen. U jedanaesteraca njemačkog vratara Andreas Köpke ogleda šok i vodio momčad do finala. Rezultat: 6: 5 na penale.

Utakmica Češka-Francuska dobila najdosadniji u prvenstvu. Redovni vremenske ciljeve bez uspjeha. Sve je odlučeno u izvođenju jedanaesteraca, gdje opet prvih deset udaraca bili nepogrešivi, a zatim Češka vratar spasio jedanaesterac. Rezultat: 6: 5 na penale.

Euro 1996 finale

Europska prvenstva obećavaju da će biti uzbudljivo. Tko je osvojio Euro 1996? Ovo pitanje se može čuti od mladih navijača. Do kraja turnira, Njemačka je došao gore sa ozbiljnim gubicima. Mnogi od ključnih igrača je ozlijeđeno. Zahtjev za igru uključila samo 16 igrača, s pet zauzeo je dva vratara.

Česi također je prošla bolje. Nije imao suspenzije i ozljede igrača. Unatoč nesretne situacije, Njemačka je mogao izaći i pobijediti. U drugoj polovici Česi su poveli. U 69. minuti na terenu je postojala rezervna Njemačka napadač Oliver Bierhoff. U roku od šest minuta je izjednačio, au produžecima postigao je „Zlatnu loptu”.

Euro 1996 nogomet Njemačka doveo samo trofej za mnogo godina. Država razumio sustavne krize, a navijači su morali čekati dugo vremena za nove pobjede.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.