Sport i fitnessBorilačke vještine

Tragedija u prstenu ili Tko je Rimski Simakov?

Profesionalni sportovi nisu samo luda fizička aktivnost, već i ogromni rizik ne samo gubitak zdravlja već i gubitak života. Na veliko žaljenje za sve nas, ovaj svijet ponekad napuštaju mladi i vrijedni ljudi zbog udruživanja tragičnih okolnosti. Jedan takav poznati sportaš, koji nije bio određen da živi do vrlo starosti, bio je Roman Simakov, boksač s izvanrednim sposobnostima. O njemu i detaljno razgovarati u članku.

Kratke informacije o borcu

Roman Simakov rođen je 28. ožujka 1984. u sibirskom gradu Kemerovu (Ruska Federacija). Za svoj kratki život uspio je postići puno: bio je azijski boksački prvak u prestižnoj verziji WBC-a, osmo mjesto na popisu bodovanja iste boksačke organizacije na svijetu, treće mjesto u ruskom rejtingu, a bio je sedamdeset i četvrti u Svjetskom poretku. Igrao je u svjetlu teške kategorije i bio je desna ruka.

Karijera u amaterskim sportovima

Roman Simakov je došao u boks u dobi od 14 godina. A već doslovno godinu dana kasnije uspio je postati najbolji u sve ruskim turnirima, koje su te godine održane u Kemerovu i Rubtsovskom. Godine 2000. borac je osvojio rusko prvenstvo među vojnicima, zbog čega je dobio pravo da govori na glavnom prvenstvu zemlje, održanom u Kursku. Na tom turniru okupili su se najjači boksači države. Roman Simakov je imao četiri borbe i postao prvak. Taj uspjeh omogućio mu je da ode na Europsko prvenstvo 2000. godine. I treba reći da je prvenstvo Starog svijeta također dostavljeno Ruski - postao je najbolji među boksačima, čija starost nije prelazila 17 godina.

Sljedeće godine sportaš je postao prvak Rusije, a 2002. postao je pobjednikom istog turnira. U Kupu zemlje boksač je zauzeo časno drugo mjesto.

Roman Simakov je počeo aktivno nastupiti odraslih i gotovo odmah osvojio međunarodni turnir u Kemerovu i uzeo "srebro" Zimskog prvenstva Rusije među boksačima mlađim od 23 godine, za koje je dobio titulu magistra sportova.

Godine 2004. sportaš je osvojio natjecanja Sibirske Federalne Distrikta i All-Russian turnira.

Godine 2007. Roman Simakov, boksač s izvrsnom tehnikom, posjetio je dugi trening kamp u Njemačkoj, gdje je aktivno boravio s profesionalnim sportašima visoke svjetske razine.

Ukupno, u našim amaterskim junacima, proveo je 210 dvoboja, od kojih je 185 osvojio, a 120 ispred rasporeda.

Karijera u profesionalcima

Roman Simakov, boksač čija je fotografija dan u članku, prvo je ušao u prsten u statusu profesionalca 2008. u Jekaterinburgu. Već u prvoj borbi čvrsto je srušio svog protivnika u drugoj trećoj minuti. Iste je godine borac bio tri puta u Njemačkoj za obavljanje izuzetno važnih kampova za treniranje s aktualnim svjetskim prvakima.

U 2009, ruski borio s kazahstanskog boksača zahvaljujući pomoć legendarni Kostya Tszyu. Roman je pouzdano pobijedio protivnika i dobio šalicu Aleksandra Tikhonova.

Prva borba naslova

U srpnju 2009. godine Simakov se borio za naslov baltičkog prvaka bez pobedi u to vrijeme Vasily Lepikhin. U prvom krugu, Roman je bio bolji, ali u trećem je bio srušen, a nakon sastanka je izgubio zasebnu odluku suca.

Također, pokazalo se da je za Simakova zasićen. Ubacio je tri puta u međunarodne utakmice i dvaput u bodovima. Na svim tim sastancima bio je u mogućnosti pobijediti, a ljeti je održavao treninge u Gani. Vidjevši boks u Africi, Roman je zaključio da bismo trebali pokupiti protivnika s ovog kontinenta i nakon toga održati uspješnu utakmicu za sebe s predstavnikom afričke elitne boksa.

Ozbiljan uspjeh

U proljeće 2011. Rim se sastao s kenijskim Douglasom Otienom. Bitka je održana u dvanaestokružnom formatu, jer je bio u pitanju pojas WBC Asia. Rus bi mogao pobijediti od svog protivnika i postati prvak.

Nakon ove bitke, Simakov je surađivao s takvim izvanrednim boksačima kao što su Karo Murat, Arthur Abraham i drugi.

tragedija

Roman Simakov je boksač čiji osobni život nikada nije bio poznat javnosti. No, njegova je karijera uvijek bila ispod znamenitosti stručnjaka i novinara.

5. prosinca 2011. bio je dvoboj između njega i tada još uvijek nepoznat Sergej Kovalev.

Od samog početka borbe izazivao je inicijativu u rukama i doslovno pobijedio prvak. Kao rezultat toga, u sedmom krugu, Roman je pao na platnu, a sudac zaustavio borbu. Simakov je gotovo odmah porastao, ali ponovno pao i izgubio svijest. Liječnici su ga izvukli iz prsta na nosilima i poslani u bolnicu, gdje je umro 8. prosinca s cerebralnog krvarenja bez povratka svijesti. Nativni boksač nije imao vremena za oproštaj od njega. Prijatelji sportaša plasirali su rukavice za boks, koje su bile postavljene na njegovu nadgrobnu ploču na groblju.

U znaku poštovanja i pamćenja, Kovalyov je, nakon poraza Chilembuu, dio svojih autorskih prava napisao rimskim roditeljima.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.