Sport i fitnessVanjski sportovi

Rozhkov Sergej: slika, biografija

Rozhkov Sergej - poznati ruski biatlonac, svjetski i europski prvak, višestruki pobjednik Svjetskog kupa. Jedan od predstavnika zvijezda reprezentacije. Vrhunac njegova uspjeha je došao na kraju 90. - početkom 2000-ih.

Rano u svojoj karijeri

Rozhkov Sergej je rođen u Murmansku, 1. travnja 1972. godine. Poslije škole je ušao Murmansk State University Arktiku.

Sa 12 godina je postao zainteresiran za skijanje i imaju starije dobi napokon došao biatlonu. Na 24, on je postao član Ruske reprezentacije. Godine 1995. prvi put šalje u Svjetskom kupu. Debi za Rozhkov postaje pozornica u Ostersund Švedskoj u pojedinačnoj utrci. Rozhkov Sergej pouzdano drži u utrci za debitanta, a završava ga u 15. poziciji.

Već sljedećeg pokretanja donio prvi sportaš pogoditi deset najboljih na svijetu kupa. U sprintu Rozhkov traje 7. mjesto. Nakon posjete još tri etape, biatlonac nosi ukupno 8 utrka i uključen je u sastavu trenerskog osoblja za Svjetsko prvenstvo.

prva medalja

U 1996, natjecanje održano u Ruhpolding, Njemačka. To je na to Svjetsko prvenstvo sportaš pokazao senzacionalno uspješan rezultat. U tim utrci Rozhkov Sergej Leonidovich sudjeluje zajedno s iskusnijim Viktorom Maygurovym, Vladimirom Drachevym i Pavlom Muslimovym. Danas, ova vrsta biatlonu uklonjena iz velikih natjecanja. Značajka utrke je da je udaljenost je poslao jednom svi sportaši. Na cilju između lidera i posljednji tim u daljini ne smije biti veća od 50 metara ili 15 sekundi. Inače, ekipa dobiva kaznene minute.

Ruski tim u utrci uspješno napravio, što je samo dva promašaje. Međutim, Bjelorusi pucao u potpunosti bez pogreške. Dakle, Rozhkov Sergej osvojila samo srebrnu medalju. Konačni zaostatak iznosio je nešto više od 32 sekundi.

U prvoj fazi kupa nakon Svjetskog kupa Rozhkov osvaja prvu pobjedu. U svojoj kruni pojedinac utrke, on je prvi put došao do kraja.

Međutim, završetak sezone pokazao da se podmazivati. Nakon prve pobjede Rozhkov Sergej prvi put došao 50. u sprintu, a sljedeća faza u austrijskom Hohfiltsine postala 45. u pojedinačnoj utrci i 36. u sprintu.

Kao rezultat toga, u Rozhkov sezone je imao 13 utrka u ukupnom poretku Svjetskog kupa, zabio 122 poena, završivši na 13. mjestu.

šalica pobjeda

Sljedeće sezone Rozhkov proveo manje uspješno, tri puta dobivanje na postolje, osvojivši treće mjesto dosljedno. Ovaj rezultat je postignut u štafeta u Holmenkollen, tim utrke u Ruhpolding i individualnoj utrci u talijanskoj Antholz. Prema rezultatima ove sezone održana je 19. Sergej Rozhkov. Biatlon je napravio mnogo uspješniji u sljedećoj sezoni. Osvojio sam relej u finskoj Kontiolahti i završio sezonu na 10. mjestu.

Zlatni sezona

Najuspješniji za Rozhkov je sezona 2004./2005. Gotovo polovica utrke u kojima je sudjelovao, našao na postolju. Počeo sam s brončanom medaljom u štafeti na norveškom Beitostolen.

Rozhkov je pušten na početku 30 utrka, istina je uspio osvojiti samo jednom. Victoria je dobio biatlonac u sprintu u talijanskom Cesana San Sicario. Sedam puta je osvojio srebrne medalje i 6 brončanih medalja opet. Prema rezultatima ove sezone Rozhkov postigao 656 poena, postaje peti u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

U toj sezoni, samo na drugi sunarodnjaka Sergey Chepikova, treći je bio Francuz Rafael Puare, drugi - njemački Sven Fischer i osvojio veliki norveški Ole Einar Bjørndalen. Rozhkov za nastup na ovom Svjetskom kupu bila je najuspješnija u karijeri.

Debi na Olimpijskim igrama

Kao što je za svakog sportaša, najvažnije natjecanje za Rozhkov postati olimpijski sport. Za prvi put da se na ovom festivalu sportske biathletes to nije u 2002. Sport Forum održan u američkom Salt Lake City.

Potpuni član ruske momčadi bio je Sergej Rozhkov. Njegova biografija dopunjen još jedan izvanredan stranici. Biti sportaš osnovne strukture, Rozhkov započeo s nastupima u pojedinačnoj utrci. On je očito radio na svim granicama, ne dopuštajući jednu pogrešku. Međutim, mnogo je popustio kandidata. Potrebno je reći da je prvak u ovoj disciplini na Olimpijskim igrama, norveški Ole Einar Bjørndalen, dva puta nije uspio pogoditi cilj. Rozhkov, a da nisu zadobili nikakve kaznene minute, on je samo 12. mjesto. Dobiveni zaostatak je 2 minute 40 sekundi.

Druga disciplina je postala sprinta. Ovdje Rozhkov sve pretvorilo gore, napravio nesretnu pogrešku u vatrenoj liniji, on je došao do cilja samo 51 metara. U daljnjem Pursuit utrke za medalje sigurno se ne očekuje.

Potjera u potrazi Rozhkov otišao brzo, ali je napravio grešku na prvom koraku. Međutim, jasno je ispunila preostale tri, bio je u stanju značajno poboljšati svoj konačni položaj, kreće se od 51-og do 27-og mjesta.

Konačni je bio početak releja. Rozhkov je pokrenut u drugoj fazi. Prvi na udaljenosti ostavio Victor Maygurov. Pouzdano prošao segment staze, on je predao štafetu u čin vođa Rozhkov, ali je prednost Sergej nije mogla zadržati. Prvo je napravio 2 propusti u skloni, pa još u stojećem položaju. Izgubila sam svu prednost i prošao pendrekom njegov kolega Sergey Chepikova samo 5. I Chepikov Pavel Rostovtsev slijede ga također nije otpušten bez mana, propustili bračni 6 puta. Rezultat - 4. mjesto ekipa u štafeti.

Olimpijske igre u Torinu

Još jednom nastupiti na sportaš OI neuspjelog nakon 4 godine u Torinu. Ovi natjecanja nisu u najboljoj formi došao Sergey Rozhkov. Fotografije sportaš je rekao da je sezona nije lako. U Svjetskom kupu u biatlonu je samo jedan postolje - drugo mjesto u štafeti. Dakle, na Olimpijskim igrama, sudjelovao je u samo jednoj utrci - masovno početak.

Završni Rozhkov početi na Olimpijske igre dogodio 25. veljače 2006. Prva dva stranih Sergej prošao bez greške, ne dopuštajući jednu pogrešku. Međutim, snimanje od stojećem položaju, kao što se često događa, on je sažeo sportaš. Jednom propustili treći i četvrti vatrena linija, Rozhkov se isključiti s popisa kandidata za najviše mjesto. Kao rezultat toga - samo 20. poziciji s vremenskim odmakom od 1 minute 49 sekundi iz pobjedničke njemačke Michael Greis.

Rozhkov karijeru je završio 2008. godine. U posljednjoj sezoni u Svjetskom kupu, on je proveo samo tri utrke.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.