Sport i fitnessNogomet

Manuel Pellegrini i svoju trenersku karijeru

Manuel Pellegrini - čovjek koji je danas trener jednog od najpoznatijih engleskih klubova. To je pod njegovim vodstvom sada stoji „Manchester City”. I imajte na umu da ostvaruje dobar napredak. Uostalom, ovaj čovjek - o drugom najviše pobjeda u trenera liga Jug američki. Prvi je bio Vanderlei Luxemburgo.

Rana karijera

Zanimljivo je da je Manuel Pellegrini je započeo svoju karijeru kao igrač u „Universidad de Chile”, a tu je, nakon što je odlučio prestati biti igrač u polju. No, ne mislim da se to dogodilo vrlo brzo. Uopće ne, za klub Manuel Pellegrini igrao 451 utakmica (igrač cijelu karijeru!). Od 1973. do 1986. radio je kao igrača u polju kluba. Međutim, za to vrijeme nije postići puno golova - oni su samo 12. Međutim, njegov položaj (središte natrag), a nije imao pojma o tome.

treniranje

Manuel Luis Pellegrini - najbolji primjer što dobar Fielder može pretvoriti u prekrasan trenera i učitelja. Nakon završetka nogometne karijere, on je promijenio svoju djelatnost, ali je ostao u istom klubu. No, nakon što je on gotovo nije uspjelo. Pellegrini je bio jedan od najpopularnijih igrača za ljubitelje čileanskog „Universidad”, no obožavatelji su osjećaji nestali nakon što je pod njegovim vodstvom klub samo degradirani na drugoj ligi. Nisam ispunio očekivanja. To je za njega veliki udarac, tako da je napustio svoje mjesto i preselio se najprije u NK „Palestine”, a zatim u „O'Higgins”.

Općenito, trener mijenja svoje težine klubova. Osim ove tri, on je vodio za vrijeme čileanski reprezentacije (u dobi od dvadeset godina), a zatim „Universidad Catolica” poslije - „Palestina”. Godine 2000. obnašao je dužnost trenera „LDU Quito” pa krene „San Lorenzo” i „River Plate”. Manuel Pellegrini zatim se preselio u Španjolsku, gdje je bio prvi trener „Villarreal” (gdje je ostao dulje vrijeme, do pet godina), a zatim u Madridu „Real”, a zatim „Malaga”. Konačno, u 2013, on je vodio Manuel Pellegrini: "Manchester City".

postignuća

Uvijek je zanimljivo govoriti o sportskim postignućima ove ili one izuzetne osobnosti. Pa, Pellegrini je zamijenio mnogo klubova i gotovo da je bio uspješan sa svakim od njih za svoje živote. Usput, kao igrač, on je također postigao neke rezultate. Na primjer, on je pobjednik „Ligili” (dva puta, 1976. i 1980.), kao i vlasnik kupa Čilea.

No, kao trener Pellergini dobio puno više nagrada. Sa „Universidad”, unatoč činjenici da je on pao klub na nižoj razini, bio je pobjednik 2. divizije. S NK „katolik” je osvojio u Čile Kupa prvaka, bio je u Inter-American kup i osvojio „Ligile” (dva puta). Naredba „LDU Quito” dovela je do pobjede u prvenstvu Ekvadora. „San Lorenzo”, a pod njegovim vodstvom postala prvak Argentine i vlasnik Mersokur kupa. Sa „Villarreal” u Pellegrini postigli najviše pobjeda - i na UEFA Intertoto kup dobiti i polufinale Lige prvaka ići i primati novac (a kasnije i broncu) u prvenstvu Španjolske. S „ManSiti” osvojio FA kup i osvojio Liga kup. Jedina stvar s Madrida „pravi” ne rade kako bi se postigla. Ali općenito, puno uspjeha, kao što se može vidjeti.

Copyright © 2018 hr.unansea.com. Theme powered by WordPress.